DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

  Szczepionka na koronawirusa: Masowe szczepienia na COVID-19 w punktach pobrań drive thru, u lekarzy rodzinnych i farmaceutów? Takie są plany ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Szczepionka na koronawirusa: Szczepienia na COVID-19 w punktach pobrań drive thru, u lekarzy rodzinnych i farmaceutów? Takie są plany rządu
Szczepionka na koronawirusa: Szczepienia na COVID-19 w punktach pobrań drive thru, u lekarzy rodzinnych i farmaceutów? Takie są plany rządu Karol Makurat/Reporter
Punkty drive thru, lekarze rodzinni, farmaceuci – kto, gdzie i kiedy będzie szczepił Polaków na koronawirusa? Kiedy szczepionka trafi do Polski? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Radiu Plus wyjaśnia.

– W ministerstwie powstaje plan w jaki sposób logistycznie przeprowadzić szczepienia na koronawirusa. Mamy ponad 500 punktów pobrań, tzw. drive thru, na bazie tych punktów możemy zbudować sieć miejsc, gdzie Polacy mogą być zaszczepieni – informuje Waldemar Kraska, wiceszef resortu zdrowia.

Gość „Sedna Sprawy” w Radiu Plus dodaje, że w proces masowego szczepienia mogą zostać włączeni lekarze rodzinni i farmaceuci. – Lekarze rodzinni, którzy posiadają zdolność do szczepień, to prawie 10 tysięcy punktów, niektórzy mówią też o wykorzystaniu farmaceutów. To logistycznie jest do opracowania.

Resort myśli też o żołnierzach Wojska Polskiego. – Tak jak wielu krajach włącza się w ten proces wojsku, u nas też wielu żołnierzy jest ratownikami, więc myślę, że ten proces szczepienia, aby tylko ta szczepionka była, na pewno przebiegnie w Polsce sprawnie.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadając sukces negocjacyjny z firmami Pfizer i BioNTech zapowiedział, że w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną seniorzy, służba zdrowia i mundurowi. – To będzie koniec grudnia – informuje Kraska.

Jak dodaje, Polska jest w programie zakupów europejskich, więc zakłada się, że ta liczba szczepionki, która na pewno w dużej liczbie do Polski trafi, będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2021 r.

Wiceminister Waldemar Kraska tłumaczy w „Sednie Sprawy”, dlaczego w ostatnich dniach spadła liczba testów na koronawirusa. – Testy są zlecane prze lekarzy, to ich decyzja. Trudno powiedzieć, mam nadzieję, że jest to związane z mniejszą liczbą osób, które wykazują objawy kornawirusa.

Jego zdaniem, tych testów nie powinniśmy żałować nikomu. – Kto wymaga testu powinien go otrzymać. Po niedzieli praktycznie we wszystkich SOR-ach i izbach przyjęć będą dostępne szybkie testy drugiej generacji, których wynik otrzymujemy po 15 minutach.

Jak dodaje, liczba testów zdecydowanie się zwiększy, bo zakupiliśmy ich ponad milion.

Premier Mateusz Morawiecki przy okazji informacji o umowie UE z Pfizer i BioNTech wspomniał, że ich szczepionka wymaga utrzymania temperatury minus 80 st. C. To może się okazać dużym wyzwaniem dla służb odpowiedzialnych za akcję szczepień narodowych na COVID-19.

Innym problemem może okazać się zauważalna niechęć lub wręcz obawa przed szczepionką na COVID-19. Jak pokazują ostatnie badania firmy Kantar z połowy października 2020 r., aż 52 proc. Polaków nie planuje zaszczepić się na tego wirusa, jeśli pojawi się taka możliwość.

W przedziale wiekowym od 25 do 34 lat aż 72 proc. ankietowanych przez Kantar nie ma w planach zaszczepienia się przeciwko COVID-19, natomiast u osób powyżej 60 roku życia już tylko 37 proc. z ankietowanych deklaruje, że nie przyjmie szczepionki. 8 proc. odpowiedziało, że nie wie czy się zaszczepi.

– Przede wszystkim pojawia się lęk przed zmianą, próba utrzymania obecnego stanu, który wydaje się pacjentowi stabilny. Odmowa szczepień jest formą obrony. Taki opór, unikanie zmian mogły w przeszłości zabezpieczać pacjenta przed trudnymi sytuacjami. Dlatego łatwo korzysta on teraz ze sprawdzonych schematów – mówi Psychiatra Marta Starzyk, Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia.

W tym kontekście pada pytanie o ewentualny obowiązek szczepień na koronawirusa. Jak zatem to będzie wyglądać podczas wielkiej narodowej akcji szczepień? Czy rząd wprowadzi obowiązek szczepień, czy raczej, jak zapowiada premier Mateusz Morawiecki, szczepionka będzie dostępna dla wszystkich chętnych?

polskatimes.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: