NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Zamieniony w „covidowy” Szpital Murcki miał już działać, ale jest kilka problemów

The following two tabs change content below.

Hosef Eskimos

Niech żyje w nas pamięć o naszych wielkich przodkach. Chwała Lechitom.  Śmierć naszym wrogom. Cedynia 972 rok. Niemcy dostali łomot.
Redakcja
„Covidowy” szpital w Katowicach. W Murckach placówka jest już przygotowana do przyjęcia pierwszych pacjentów, ale brakuje polecenia ministra. Są też inne problemy.

Tydzień temu miasto poinformowało o tym, że Szpital Murcki będzie tzw. szpitalem „covidowym”. Wtedy władze placówki zapowiadały, że do końca minionego tygodnia placówka będzie gotowa na przyjęcie pierwszych pacjentów z koronawirusem. Zdecydowana większość osób przebywających w szpitalu została wypisana. Ominęło to wyłącznie pacjentów, u których test na obecność wirusa okazał się pozytywny. W całym szpitalu, który dysponuje łącznie ok. 185 łóżkami, zostało kilkanaście osób.
Wszystko po to, żeby jak najszybciej przeorganizować pracę zgodnie z wolą wojewody, który wnioskował o to do ministerstwa zdrowia. Wojewoda miał otrzymać wiadomość, że szpital powinien jak najszybciej przekształcić się na placówkę „covidową” ze 133 łóżkami. W Murckach, w odróżnieniu do wielu innych szpitali, nie będzie to tylko pula miejsc dla pacjentów z COVID-19. Praktycznie cały szpital zostanie przekształcony na zakaźny. Wyjątkiem jest budynek, w którym znajduje się administracja.

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy w Szpitalu Murcki.
Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy w Szpitalu Murcki.

Tam normalnie ma działać zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, podstawowa i nocna oraz świąteczna opieka medyczna. Pozostałe budynki zostały podzielone na strefy. W zależności od stanu zdrowia pacjenta będzie on trafiał do „czerwonej” lub „zielonej”. W ciągu kilku dni udało się utworzyć niezbędne do tego strefy, rozdzielić obszary przeznaczone dla zakażonych i personelu. Wykonano śluzy i przejścia pomiędzy tymi obszarami. – Spodziewaliśmy się tego, bo liczba pacjentów (z koronawirusem – przyp. red.) cały czas rośnie i również u nas było ich coraz więcej – mówi Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki.

Władze szpitala były przygotowane na to, że już w ubiegły weekend przyjmie pierwszych pacjentów. Jednak na razie skończyło się na zapowiedzi. Brakuje bowiem ministerialnej decyzji, która jest niezbędna do rozpoczęcia działalności placówki „covidowej”. – Kiedy tylko jest możliwość, to wojewoda interweniuje i prosi ministra o to, aby tę decyzję jak najszybciej wydać. Biorąc jednak pod uwagę, że tych szpitali w całej Polsce jest bardzo dużo, to niestety ten czas trochę się wydłuża – mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego. Bez polecenia ze strony ministerstwa szpital nie może m.in. rozliczać się z NFZ.

Efekt jest taki, że szpital nie może teraz przyjmować ani pacjentów z koronawirusem, ani tych niezakażonych. Jednak są też inne problemy. – To, czego nie mamy i czego na pewno nie uda nam się na razie uruchomić to dodatkowa instalacja tlenowa, ponieważ szpital w zasadzie nie posiada instalacji centralnego tlenu. Jeżeli prowadzimy tlenoterapię, to w oparciu o butlę – wyjaśnia prezes szpitala. Szacuje się, że tlenoterapii potrzebuje ok. 60-70 proc. pacjentów z COVID-19. Wojewoda zwrócił się do placówki o wycenę wykonania takiej instalacji. Szpital oszacował inwestycję na ok. 400 tys. zł. Jej realizacja potrwałaby kilka miesięcy. Na razie możliwe będzie wyłącznie podawanie tlenu z butli, ma ich 18. Poza tym szpital dysponuje pięcioma respiratorami. Kolejnym problemem może być personel. Załoga szpitala w Murckach ma powody do niepokoju. Pracownicy nie boją się zakażenia, a raczej odpowiedzialności. – Ciężko oczekiwać od lekarzy – na przykład reumatologów, ortopedów czy chirurgów – żeby mieli wybitną wiedzę na temat chorób płuc. Stąd tutaj są pewne obawy – mówi Zaczek. W tej sprawie interweniowało też miasto. – W naszej placówce działa m.in. chirurgia, ortopedia, ale nie ma tutaj specjalisty od chorób zakaźnych – mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice. Szpitale mogą zgłaszać zapotrzebowanie na niezbędny sprzęt. Ma on być przekazywany do placówek przez Agencję Rezerw Materiałowych. Na razie szpital w Murckach otrzymał zapewnienie dotyczące zwiększenia dostaw tlenu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Live streaming with light on black metal texture background vector illustration
Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: