DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Pracujesz zdalnie? Za ten „przywilej” należy się podatek. Zaskakujący pomysł banku ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Pracę z domu należy opodatkować – proponują ekonomiści Deutsche Banku. Ich zdaniem, pracując zdalnie, sporo zyskujemy. Wiedzą też, gdzie pieniądze z nowej daniny powinny trafić.

Pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm do całkowitej zmiany sposobu działania. Najlepszym przykładem jest tutaj praca zdalna, która w ostatnich miesiącach dla wielu stała się nie tyle możliwością, co koniecznością. Wiele korporacji działa dziś w sposób całkowicie zdalny, a w ich biurach pojawiają się jedynie ci pracownicy, którzy z domu pracować nie mogą.

Niewykluczone jednak, że praca zdalna pozostanie z nami na dłużej również wtedy, gdy wreszcie uda nam się opanować trwającą pandemię. Z raportu firmy CBR wynika, że aż 64 proc. polskich pracowników chciałoby korzystać z możliwości pracy zdalnej już po powrocie do „normalności”.

Pracuje zdalnie? Powinieneś zapłacić podatek

Ten odsetek z pewnością byłby jednak niższy, gdyby za pracę zdalną przyszło nam… zapłacić. A właśnie taką propozycję w swoim raporcie wysunęli analitycy Deutsche Bank. Sugerują oni, że praca z domu powinna zostać opodatkowana. W sytuacji, gdy firma nie umożliwia nam pracy w biurze, taki podatek powinien być opłacany przez pracodawcę. W każdym innym scenariuszu obciążenie spadałoby na pracownika, a 5-procentowy podatek byłby potrącany z jego pensji.

Skąd w ogóle taki pomysł? Eksperci Deutsche Bank zwracają uwagę, że pracując zdalnie, sporo zyskujemy. Oszczędzamy m.in. na podróżach do pracy, na jedzeniu, a nawet ubraniu. Trzeba jednakowoż przyznać, że w kwestii jedzenie i ubioru analitycy DB mogli nieco się rozpędzić…

Praca z domu będzie częścią ‚nowej normalności’ długo po zakończeniu pandemii. Uważamy, że pracownicy zdalni powinni płacić podatek za ten przywilej

– napisał w raporcie Jim Reid, strateg ds. badań w Deutsche Bank.

Twórcy raportu mają też pomysł na to, gdzie powinny trafić pieniądze z podatku. Ich adresatami byliby najgorzej zarabiający pracownicy, którzy – z różnych względów – nie będą mogli skorzystać z przywileju pracy zdalnej.

Deutsche Bank w swoim raporcie zastrzega jednocześnie, że podatek powinien dotyczyć jedynie tych krajów, w których rząd nie zalecił pracownikom pracy zdalnej. W obecnej sytuacji – gdy trwa pandemia i wiele osób musi pracować z domu – taka danina byłaby bowiem nieuzasadniona.

Podatek od pracy zdalnej. 10 dolarów dziennie

Twórcy raportu zaprezentowali też wyliczenia dotyczące nowej daniny. Ich zdaniem, w przypadku USA podatek od pracy zdalnej przyniósłby nawet 48 mld dolarów rocznie. W Niemczech byłoby to 20 mld euro, a w przypadku Wielkiej Brytanii – 7 mld funtów.

Te 48 mld dolarów mogłoby opłacić grant w wysokości 1500 dolarów dla 29 milionów pracowników, którzy nie mogą pracować z domu i zarabiają poniżej 30 tys. dolarów rocznie

– tłumaczy Luke Templeman, analityk Deutsche Bank.

Jego zdaniem podatek od pracy zdalnej to co, czego „potrzebowaliśmy od lat”. Zakładając, że średnie wynagrodzenie pracownika w USA wynosi 55 tysięcy dol. rocznie, to taka osoba (przy podatku wynoszącym 5 proc.) za przywilej pracy zdalnej płaciłaby ok. 10 dolarów dziennie.

gazeta.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: