DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dwie dekady temu fotoreporter „Naszego Dziennika” Robert Sobkowicz stracił oko, gdy funkcjonariusze..☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Dwie dekady temu fotoreporter „Naszego Dziennika” Robert Sobkowicz stracił oko, gdy funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji użyli broni gładkolufowej. Chadecy z ZChR chcą zdecydowanych kroków wobec policjanta, który postrzelił Tomasza Gutrego

W tle: Robert Sobkowicz, na pierwszym planie: Tomasz Gutry/YT

Na Marszu Niepodległości został postrzelony fotoreporter Tygodnika Solidarność. Według relacji Tomasz Gutrego, który ma 74 lata i pracuje w „TS” od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, a przemiany solidarnościowe dokumentuje fotograficznie od wczesnych lat osiemdziesiątych, miał do niego strzelić z kilku metrów policjant. Gumowy pocisk utkwił w twarzy fotoreportera Tygodnika Solidarność i portalu tysol.pl, który obecnie przebywa w szpitalu, gdzie czeka go operacja. – Niestety bardzo poważnie wyglądają obrażenia, które doznał jeden z fotoreporterów. Po ludzku jest nam przykro i liczymy na szybki powrót do zdrowia Pana Tomasza. Wyjaśnimy okoliczności tej sytuacji. Tak samo, jak każdą inną wątpliwość – napisała Komenda Stołeczna Policji na swoim profilu na Twitterze. – Tutaj nie ma czego wyjaśniać. Policjant, który strzelił z kilku metrów do fotoreportera, do starszego człowieka już dzisiaj powinien zostać wydalony ze służby. Można zrozumieć dynamikę sytuacji, ale funkcjonariusze Policji są chyba szkoleni w reakcjach w takich sytuacjach. Myślę, że strzelanie na wysokości głów, z bliskiej odległości pociskami gumowymi, wydaje się przy tym, że na oślep, nie jest objawem profesjonalizmu, ale skandalem. „Przeprosiny” są tutaj wprost nie na miejscu, są wręcz groteskowe. Przypomnijmy, że ponad dwie dekady temu fotoreporter „Naszego Dziennika” Robert Sobkowicz stracił oko, gdy funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji użyli broni gładkolufowej przeciwko protestującym – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

24 czerwca 1999 r. Sobkowicz, fotoreporter „Naszego Dziennika” robił zdjęcia demonstracji związkowców z radomskiego Łucznika w Warszawie. Manifestanci rzucali w stronę policjantów śrubami, płytami chodnikowymi, a nawet znakami drogowymi, funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem z broni gładkolufowej. Jedna z kul trafiła Sobkowicza w twarz, stracił prawe oko. Mimo kalectwa nie zrezygnował z zawodu.

Proces w tej sprawie trwał osiem lat. W 2007 r. warszawski Sąd Okręgowy uznał, że za trwałe kalectwo fotoreportera winę ponosi policja. Wyrok utrzymał Sąd Apelacyjny, a MSWiA ostatecznie zrezygnowało z wniesienia o kasację”

– opisywał w 2011 roku sprawę red. Sobkowicza „Newsweek”.

Uzasadniając wyrok, sędzia Agnieszka Jędrzejewska-Jaroszewicz (z Sądu Okręgowego w Warszawie – przyp. red. NGO) zaznaczyła, że przy ustalaniu kwoty odszkodowania wzięła pod uwagę wszystkie okoliczności, a przede wszystkim poniesiony przez fotoreportera „Naszego Dziennika” uszczerbek na zdrowiu. – Sąd miał na uwadze – czego nie ukrywam – postawę pozwanego [KSP i MSWiA – przyp. red.], który w żaden sposób nie uznał swojej odpowiedzialności, nawet wtedy, gdy została ona przesądzona orzeczeniem sądu – stwierdziła sędzia. Zwróciła też uwagę, że nigdy nie podjęto ze strony policji czy resortu spraw wewnętrznych kroków, aby w jakiś sposób zadośćuczynić, nawet w części, roszczeniu Roberta Sobkowicza. Jaroszewicz powiedziała, że mimo iż zdarzają się większe tragedie, to jednak nie zmienia to faktu, że w wyniku postrzelenia życie fotoreportera „uległo nieodwracalnej zmianie” i musiał przystosować się do nowej sytuacji. Sąd podkreślił, że zasądzona kwota renty ma związek z kosztami wizyt kontrolnych związanych z protezą oka, które muszą być przeprowadzane za granicą. – Te pieniądze będę musiał odkładać na coroczne wyjazdy do Włoch. Teraz na pewno będę jeździł co rok, bo będę miał na to fundusze, a do tej pory nie zawsze mogłem sobie na to pozwolić – mówił po wyroku Sobkowicz”

– opisywał proces swojego fotoreportera „Nasz Dziennik”.

Przez wiele lat Komenda Stołeczna Policji nie chciała poszkodowanemu wypłacić red. Sobkowiczowi odszkodowania. Dopiero po 8 latach  uzyskał on w procesie odszkodowanie. Wówczas, według sądu, funkcjonariusze, cyt. „ewidentnie strzelali wbrew obowiązującym przepisom w kierunku demonstrantów”. Zatem Komenda Stołeczna Policji nie wyciągnęła żadnych wniosków z postrzelenia red. Sobkowicza, ponownie strzela w kierunku demonstrantów i w efekcie rani kolejnego fotoreportera. Minister Mariusz Kamiński powinien też rozważyć odwołanie szefa stołecznej Policji”

– mówi nam Paweł Czyż z ZChR.

Piotr Galicki/ngopołe

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: