DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Porażający raport NBP. Kondycja polskich banków coraz gorsza ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

NBP sytuacja polskich banków

Unsplash.com Carlos Muza

NBP przygotował raport o sytuacji banków w Polsce. Okazało się, że odnotowany znaczny spadek zysków, stopniała przewaga nad bankami w Europie. Winny sytuacji koronawirus, ale także podatki i regulacje.

NBP w raporcie o stanie polskiej bankowości

NBP poinformowało, że dwa największe banki w Polsce, czyli PKO BP i Pekao mają ok. 40 proc. niższe zyski niż w ubiegłym roku. Jak jednak pisze money.pl, niektórzy gracze na rynku odnotowali jeszcze większy spadek, czy nawet wpadli w długi.

Jeszcze kilka lat temu sektor bankowy w Polsce był uznawany za dosyć atrakcyjny pod kątem przejęć, fuzji i inwestycji. Money.pl zaznacza, że jeszcze przed pandemią odnotowano mniejsze spadki zyskowności w branży. Jednak zbiegnięcie się tego z koronakryzysem tylko pogorszyło sytuację.

Szczególnie że w okresie znacznego wzrostu, polskie banki miały wskaźniki zwrotów na poziomie wyższym niż średnia w UE. W raporcie NBP można jednak przeczytać, że przewaga zaczyna coraz bardziej topnieć.

– W ostatnich kilku latach wzrostowi skali działalności banków towarzyszyła względna stabilizacja nominalnych wyników finansowych sektora. Znalazło to odzwierciedlenie w stopniowym spadku zwrotu z aktywów, jak również zwrotu z kapitału – twierdzą eksperci, którzy pracowali przy raporcie dla NBP.

Nie tylko koronakryzys, nowe podatki dołożyły swoje

W raporcie wyliczono, że wskaźnik zyskowności z kapitału spadł poniżej teoretycznego kosztu jego pozyskania. Z racji, że polskie banki dalej dobrze radzą sobie z zarządzaniem kosztami i tak wypadają lepiej na tle krajów zachodniej Europy, choć jak wskazuje money.pl, średnio w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Mimo stałego wzrostu skali działalności bankowej wyniki finansowe sektora pozostawały w ostatnich latach poniżej poziomu osiąganego w okresie 2011-2014. Znalazło to odzwierciedlenie w spadku zyskowności sektora bankowego – można przeczytać w raporcie NBP.

Money.pl wskazuje również, że na tle działających w Polsce przedsiębiorstw niefinansowych i innych instytucji finansowych, banki miały przeciętne niższe zwroty kapitału. W raporcie NBP dowiadujemy się również, że spadki są związane z nowymi regulacjami i podatkami.

Jeszcze w 2015 roku stwierdzono wzrost podatkowych i nieopodatkowanych obciążeń banków. Ponadto od lutego 2016 roku wprowadzono podatek od części instytucji finansowych na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To również przełożyło się na straty polskich banków.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: