DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Koronawirus. Pięciodniowa kwarantanna po przyjeździe z Polski do Niemiec ☀Autor Gabi☀  

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Przyjeżdżający do Niemiec z regionów ryzyka – czyli m.in. z Polski – muszą udać się na minimum pięciodniową kwarantannę. Dopiero po tym czasie można wykonać test na koronawirusa, który może zwolnić z dalszej pięciodniowej kwarantanny. Takie zasady wprowadzili nasi zachodni sąsiedzi w związku z rosnącym zagrożeniem pandemicznym – informuje polsatnews.pl.

Od tej reguły są jednak wyjątki. Z kwarantanny zwolnieni są m.in. pracownicy transgraniczni, studenci i uczniowie, którzy mieszkają w Polsce, a uczą się w Niemczech. Nie dotyczy ona również osób przyjeżdżających do Niemiec na 24 godziny lub osób, które do trzech dni odwiedzają małżonków lub rodzinę z pierwszej linii pokrewieństwa (dzieci, rodzice, rodzeństwo). Podobnie jest z kierowcami zawodowymi oraz osobami, które tranzytem przejeżdżają przez Niemcy.

Za decyzje o zwolnieniach od obowiązujących przepisów odpowiadają jednak poszczególne kraje związkowe, tak więc zasady zwolnień z kwarantanny mogą się w różnych regionach Niemiec różnić.

Specjalna deklaracja

Od niedzieli osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski są zobowiązane także do wypełnienia elektronicznej karty, która przekazywana jest tutejszym sanepidom. Cyfrową deklarację wjazdu można znaleźć tutaj.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że wydrukowaną kartę trzeba mieć przy sobie, bo w Niemczech odbywają się wyrywkowe kontrole przeprowadzane przez policję. Za brak takiej karty oraz za niepoinformowanie służb sanitarnych o przyjeździe z terenu ryzyka i nieudanie się na kwarantannę może grozić mandat w wysokości od 500 do 10 tys. euro – ustalił Tomasz Lejman, korespondent Polsat News w Berlinie.

W przypadku zachorowania i za nieprzekazanie informacji o symptomach choroby kara wynosi od 300 do 3 tys. euro. Z kolei za złamanie kwarantanny i zarażenie innych osób koronawirusem grozi w Niemczech do 5 lat więzienia lub 25 tys. euro grzywny.

Tranzytem i na krótko bez formularza

Federalne Ministerstwo Zdrowia przekazało korespondentowi Polsat News, że elektronicznego formularza dla służb sanitarnych nie muszą wypełniać osoby jadące przez Niemcy tranzytem, przyjeżdżający do Niemiec na maksymalnie 24 godziny, pracownicy transgraniczni, studenci i uczniowie podejmujący naukę w Niemczech, a także pracownicy firm transportowych – kierowcy TIR-ów, autobusów, maszyniści, załogi statków.

Niemieckie landy wymagają też od osób zwolnionych z obowiązku kwarantanny posiadania przy sobie odpowiednich dokumentów poświadczających przez pracodawcę o zatrudnianiu oraz o zachowywaniu w miejscu pracy zasad sanitarnych w związku z koronawirusem. Podobne zaświadczenia ze szkół i uniwersytetów muszą mieć przy sobie uczniowie i studenci przekraczający granicę.

Źródło: pap/interia/plportal.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: