NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Wina i okoliczności ją uchylające.Prawo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Ewunia2711

Wina i okoliczności ją uchylające (umniejszające): błąd co do znamion, nieświadomość bezprawności, niepoczytalność, rozkaz, stan wyższej konieczności.

  1. a) błąd co do znamion typu czynu zabronionego – błąd dotyczący wycinka rzeczywistości, który jest określony znamionami typu czynu zabronionego. Może wystąpić w postaci całkowitej nieświadomości lub urojenia.
  2. b) nieświadomość bezprawności– odpowiedzialność za popełnienie czynu uchyla tylko i wyłącznie usprawiedliwiona nieświadomość popełnionego czynu, jeżeli nie da się usprawiedliwić czynu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Ma tu zastosowanie ograniczenie zasady co do nieznajomość prawa. Pamiętajmy , że nieznajomość prawa nie usprawiedliwia nas od popełnionego czynu. O tym, czy nieświadomość była usprawiedliwiona, decydują konkretne okoliczności czynu, w szczególności naruszenie przepisu należącego do wyspecjalizowanej gałęzi prawa,

Nie usprawiedliwia!!!!!-niski poziom wiedzy prawniczej sprawcy, czy to, że jest cudzoziemcem, zwłaszcza z kraju, w którym panuje inny porządek prawny. Nieświadomość bezprawności czynu tylko wyjątkowo może być uznana za usprawiedliwioną, gdyż od każdego pełnoletniego człowieka należy oczekiwać znajomości podstawowych przepisów prawa obowiązujących w danym kraju, chyba, że nie miał możliwości zapoznania się z prawem , ale tylko w konkretnych sytuacjach (np. w trakcie zmiany przepisów przebywał w zamknięciu-więzienie, a nie było to legalne pozbawienie wolności, bądź przebywał w śpiączce – przykład czysto akademicki).

 

  1. c) niepoczytalność– jednym z częstszych powodów, które sąd może wsiąść pod uwagę podczas sprawy w sądzie jest popełnienie przestępstwa -wywołanego w związku z  chorobą psychiczną, upośledzenia umysłowego czasowego lub stałego lub innego jakiegokolwiek zakłócenia czynności psychicznych danek osoby. Taka osoba nie jest w stanie odpowiadać za czyn, którego sama nie jest w stanie zrozumieć. Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem była jedynie „w znacznym stopniu ograniczona” (zob. art. 31 § 2 k.k.), sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. W tym ostatnim przypadku mowa o okoliczności umniejszającej, nie zaś uchylającej winę.
  2. d) rozkaz– Art. 318 k.k.

         Nie popełnia przestępstwa żołnierz, który dopuszcza się czynu całkowicie zabronionego będącego                     wykonaniem rozkazu, chyba że sam jest świadom, iż wykonując rozkaz umyślnie popełni przestępstwo.

 

  1. e) stan wyższej konieczności– został omówiony przy okolicznościach wyłączających bezprawność. Okoliczność ta wyłącza także winę. Również w tym przypadku mają zastosowanie zasady subsydiarności i proporcjonalności, a także zasada wyłączenia (sytuacja, gdy osoba nie może powołać się na ten stan, gdy ma obowiązek chronić określone dobro nawet z narażeniem własnego zdrowia lub życia, np. policjant, strażak, ratownik, lekarz). Nie można postawić zarzutu osobie, która jest w niebezpieczeństwie np. utraty życia i, chcąc ratować własne, poświęca życie innej osoby (wszelkiego rodzaju katastrofy). Innym przypadkiem zastosowania tej okoliczności będzie np. selekcja rannych podczas katastrof lub działań wojennych. Musimy jednak pamiętać o zasadzie subsydiarności, czyli tylko wtedy, gdy nie możemy uratować wszystkich, ratujemy tych, którzy mają największą szansę na przeżycie. Także strażakowi nie można postawić zarzutu, że uratował tę, a nie inną osobę, jeżeli nie miał możliwości uratować wszystkich. Mamy tu do czynienia z kolizją obowiązków. 
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: