DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Konfrontacja – najtrudniejsza czynność procesowo-kry­mi­nalistyczna

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Ewunia2711

Ustawodawca przewiduje, że czasami, aby ustalić, która z prze­słuchiwanych stron zeznaje prawdę niezbędne jest skonfrontowanie ich ze sobą.

Czynność ta,to szczególna forma przesłuchania, określona w art. 172 KPK. Taki rodzaj przesłuchanie daje o wiele większe szanse na zdobycie informacji zgodnych z prawdą oraz bardzo pomaga jeśli chodzi o taktykę kryminalistyczną.

Kiedy użyć konfrontacji?

Skonfrontować można każdą osobę, która jest świadkiem w sprawie, podejrzanym a nawet biegłym. Konfrontacja jest dozwolona w sytuacji w której występują podczas spisywania zeznań jakiekolwiek sprzeczności.

,,konfrontacja polega na jednoczesnym, bezpośrednim przesłuchaniu dwóch osób na tę samą okoliczność w celu wyjaśnienia sprzeczności w ich wcześniej złożonych zeznaniach lub innych wypowiedziach”

Konfrontacja to jedna z najtrudniejszych czynności procesowo-kryminalistycznych, co wynika nie tylko z jej specyfiki – równoczesne przesłuchiwanie dwóch osób siedzących obok siebie i zeznających odmiennie.

Konfrontacja z punktu widzenia taktyki kryminalis­tycznej

Biorąc pod uwagę taktykę kryminalistyczną podczas konfrontacji muszą zostać spełnione cztery podstawowe zasady: jedności czasu, miejsca, przedmiotu i dokumentacji czynności. Jedność czasu– jest to przesłuchanie dwóch osób w tym samym czasie.Kolejność zabierania głosu zawsze ustala prowadzący konfrontację. Jedność miejsca to konieczność przebywania osób konfrontowanych w jednym pomieszczeniu. Jedność przedmiotu przesłuchania to tożsamość poruszanych wątków, co w praktyce sprowadza się do uzyskania wypowiedzi dotyczących wcześniej zrelacjonowanych kwestii. Jedność dokumentacji jest to spisanie zeznań w jednym protokole a wypowiedzi każdej z osób są zapisywane w oddzielnych kolumnach.

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: