DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT w okresie rządów PiS? KO zapowiada wniosek ☀Autor Gabi☀  

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

PiS szukał mafii VAT-owskich po stronie opozycji, a okazało się, że mafia VAT-owska ulokowała się w MF pod okiem Mateusza Morawieckiego – mówili we wtorek posłowie KO. Zapowiedzieli złożenie w przyszłej kadencji Sejmu wniosku o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT w okresie rządów PiS.

Poseł KO Zbigniew Konwiński poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że podczas prac komisji śledczej ds. VAT wszedł w posiadanie dokumentów, z których wynika, że służby w czasie, w którym „powinny zajmować się zwalczaniem mafii VAT-owskich w ministerstwie finansów kierowanym przez Mateusza Morawieckiego, zajmowały się latami 2008-2015 – politykami PO i pracownikami MF”.

„Na zlecenie pani prokurator Elżbiety Pieniążek z Białegostoku przeszukiwano sprawy z lat 2008-2015. Najpierw sprawy przestępstw VAT-owskich, następnie pani prokurator prosiła o sprawy, w których pojawiają się nazwiska polityków, posłów, pracowników ministerstwa finansów za lata 2008-2015” – mówił Konwiński.

Jego zdaniem oznacza to, że prokuratura Zbigniewa Ziobry „zamiast zajmować się mafią VAT-owską, która w tym czasie siedziała w ministerstwie finansów pod okiem Mateusza Morawieckiego, zajmowała się latami 2008-2015 i pracownikami MF z okresu rządów PO i PSL”.

Poseł KO przekazał, że zlecenie kwerendy materiałów na polityków opozycji otrzymały także wszystkie delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Polsce. Przedstawił też odpowiedzi delegatur ABW z Gdańska, Poznania, Białegostoku, Lublina, z których wynika, że nie odnotowano jakichkolwiek kontaktów osób zaangażowanych w działalność przestępczą z posłami, politykami lub urzędnikami MF w okresie 2008-2015.

„Szukali mafii VAT-owskich po stronie opozycji, a okazało się, że mafia VAT-owska ulokowała się w MF pod okiem Mateusza Morawieckiego, kiedy był ministrem finansów” – mówił Konwiński.

Z kolei poseł KO Dariusz Joński zapowiedział złożenie w przyszłej kadencji Sejmu wniosku o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT w okresie rządów PiS.

„Za rządów PiS główni urzędnicy, dyrektorzy z ministerstwa finansów, naczelnik Urzędy Skarbowego Warszawa-Śródmieście przygotowali całą koncepcję wyprowadzania publicznych pieniędzy. Śledztwo jest utajone, nie wiadomo czemu, nie możemy się dowiedzieć co się dzieje” – mówił Joński.

Sejmowa komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Badała prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie – w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

We wrześniu ub. roku komisja przyjęła raport końcowy, w którym zarekomendowała postawienie przed Trybunałem Stanu prezesów Rady Ministrów i konstytucyjnych ministrów. Uzasadniając decyzje komisji jej przewodniczący Marcin Horała (PiS) przedstawił szereg argumentów, że w latach 2007-2015 nastąpiło rozszczelnienie systemu podatkowego w Polsce, za co odpowiedzialność powinni ponieść byli premierzy i ministrowie finansów z rządu PO-PSL. Posłowie opozycji złożyli zdanie odrębne.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ itm/bankier

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: