DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Harmonogram testów: Co czeka szczepionki COVID-19 ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Piesi przechodzą obok światowej siedziby firmy Pfizer w Nowym Jorku w poniedziałek 9 listopada 2020 r. Pfizer twierdzi, że wczesne spojrzenie na dane dotyczące szczepionek sugeruje, że zastrzyki mogą być w 90% skuteczne w zapobieganiu COVID-19, ale nie oznacza to, że szczepionka jest nieuchronna . (Zdjęcie AP / Bebeto Matthews)

Zaskakująca wiadomość Pfizera, że szczepionka COVID-19 może zapewnić lepszą ochronę, niż się spodziewano – ogłoszenie tuż po burzliwej kampanii prezydenckiej w USA – nasuwa pytania o to, w jaki sposób różne zastrzyki trafią na rynek.

Pfizer Inc. i producent innego wiodącego kandydata na szczepionkę w USA, Moderna Inc., od tygodni ostrzegają, że najwcześniej mogą wystąpić o zgodę organów regulacyjnych na szersze użycie ich szczepionek pod koniec listopada. W Wielkiej Brytanii firma AstraZeneca niedawno oświadczyła, że ​​ma nadzieję na udowodnienie skuteczności własnej szczepionki do końca roku.

Twarda prawda: nauka porusza się we własnym tempie. Podczas gdy szczepionki COVID-19 są opracowywane w rekordowym tempie w nadziei na zakończenie pandemii, to, kiedy będą gotowe na najlepszy czas, zależy od długiej listy kroków badawczych, w tym od liczby ochotników, którzy otrzymają koronawirusa – czego naukowcy nie mogą kontrolować.

Oto spojrzenie na ten proces:

JAK DZIAŁAJĄ BADANIA

Firma Pfizer i jej niemiecki partner BioNTech wzięli prawie 44 000 osób do końcowych testów swojej szczepionki. Ani uczestnicy, ani ich lekarze, ani firma Pfizer nie wiedzą, kto otrzyma prawdziwą szczepionkę, a kto pozorowany. Dostają drugą dawkę około trzy tygodnie po pierwszej.

A potem, kolejny tydzień po drugiej dawce, rozpoczyna się śledzenie klucza: liczenie każdego, kto doświadcza objawów COVID-19 i ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa, gdy uczestnicy wykonują swoje codzienne czynności, szczególnie w gorących punktach.

Późne testy innych kandydatów na szczepionki są podobne, różnią się nieznacznie liczbą ochotników i czasem.

JAK POWIEDZIEĆ O STRZAŁACH PRACY

Każde badanie szczepionki jest nadzorowane przez niezależną „komisję monitorującą dane i bezpieczeństwo”, czyli DSMB. W skład tych rad wchodzą naukowcy i statystycy, którzy nie mają żadnych powiązań z twórcami szczepionek.

Przed zakończeniem badania tylko DSMB może odblokować kod wskazujący, kto otrzymał prawdziwą szczepionkę, a kto placebo, oraz zalecić, czy zastrzyki działają na tyle dobrze, aby wcześnie przerwać testy.

Tablice te podstępnie zaglądają w ustalonych wcześniej godzinach uzgodnionych przez producenta i FDA. Pierwsza analiza okresowa dla firmy Pfizer odbyła się w niedzielę. Firma poinformowała, że ​​do tej pory monitorujący dane policzyli 94 infekcje – i że spośród tych początkowych przypadków szczepionka okazała się skuteczna w 90%.

Ale badanie się nie kończy: aby zapewnić ochronę, będzie działać do momentu wystąpienia 164 infekcji. Im więcej przypadków COVID-19 wystąpi w badaniu, tym lepszy będzie pomysł naukowców na to, jak ochronne są naprawdę strzały.

CZY TO SNEAK PEEK MOŻE BYĆ WCZEŚNIEJ?

Początkowe plany firmy Pfizer wymagały oceny, kiedy policzono zaledwie 32 infekcje. Jednak wielu naukowców ostrzegało, że jest to po prostu za małe, aby wyciągnąć wnioski na temat szczepionki potrzebnej miliardom.

Pfizer powiedział, że ponownie się rozważył i wrócił do FDA po pozwolenie na zmianę planu i przeprowadzenie pierwszej analizy okresowej, gdy pojawiło się więcej przypadków. Zanim firma Pfizer dokonała zmiany i nadrobiła zaległości w testach wirusów, DSMB miała 94 infekcje do przeanalizowania.

Wyższa liczba zwiększa zaufanie do tych wciąż wstępnych wyników, powiedział dr Jesse Goodman, były naukowiec ds. Szczepionek z FDA na Uniwersytecie Georgetown.

Moderna, AstraZeneca i inne firmy, które nie były tak daleko w końcowych testach, ustawiły nieco inne punkty czasowe, kiedy ich monitory danych będą sprawdzać, jak działają ujęcia.

NIE ZAPOMNIJ O BEZPIECZEŃSTWIE

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Monitory również obserwują nieoczekiwane lub poważne skutki uboczne. Wcześniej tej jesieni oddzielne badania kandydatów na szczepionki przeprowadzone przez AstraZeneca i Johnson & Johnson zostały tymczasowo wstrzymane po tym, jak niektórzy uczestnicy doświadczyli problemów zdrowotnych, opóźniając badanie do czasu, gdy dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa pozwolą na wznowienie obu.

Pfizer powiedział, że w poniedziałek nie pojawiły się żadne poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionki.

Jednak FDA wymaga, aby firmy śledziły co najmniej połowę badanych ochotników przez dwa miesiące w celu wyszukania skutków ubocznych, zanim zwrócą się do agencji o przegląd ich szczepionki. To mniej więcej wtedy, gdy efekty uboczne urosły w badaniach innych szczepionek.

Zarówno Pfizer, jak i Moderna spodziewają się osiągnąć ten kamień milowy w zakresie bezpieczeństwa pod koniec listopada.

CO SIĘ WTEDY STANIE?

Oczekuje się, że firmy będą starać się o pozwolenie na „awaryjne użycie” swoich szczepionek, zamiast czekać na pełne ukończenie badań, a następnie starać się o tradycyjną zgodę.

Doradcy naukowi FDA omówią wyniki badań każdej firmy na publicznym spotkaniu, zanim agencja podejmie decyzję.

Producenci już rozpoczęli gromadzenie zapasów szczepionek w oczekiwaniu na ostateczne zatwierdzenie, ale pierwszych zastrzyków będzie brakować i będą one racjonowane. Pierwsi zaszczepieni ludzie będą musieli przejść dodatkowe śledzenie bezpieczeństwa, ponieważ rząd obserwuje rzadkie skutki uboczne, które mogą pojawić się, gdy szczepionki zostaną podane znacznie większej liczbie osób niż w badaniach naukowych.

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: