DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ruszyła lawina zwolnień. Ponad 5 tys. osób dostało wypowiedzenia ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Zwolnienia z pracy

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Banki wręczają zwolnienia na potęgę. Tylko w tym roku na rynku ubyło aż 5,6 tys. etatów w sektorze bankowości. A to nie koniec, idzie kolejna lawina zwolnień.

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” wskazuje na poważny cios jaki pandemia koronawirusa wymierzyła bankowym zyskom. Instytucje finansowe zmuszone są do poszukiwania oszczędności. To jednak nie jedyna zmiana w strukturze sektora bankowego. Polacy zmienili swoje nawyki, coraz rzadziej odwiedzamy stacjonarne placówki, załatwiając większość spraw przez internet. Zmiana w podejściu do banków oraz problemy finansowe doprowadzają do redukcji etatów.

Ponad 5 tysięcy wypowiedzeń

Poniedziałkowe wydanie „Rz” donosi, że od stycznia do końca sierpnia 2020 roku polski sektor bankowy skurczył się aż o 5,6 tys. etatów. Liczba osób zatrudnionych w bankowości spadła do 151,3 tys. osób. Mimo, że trend zwolnień jest widoczny od ponad 10 lat, to ten rok wydaje się najgorszy.

Jak wskazuje opiniotwórczy dziennik w ciągu dziesięciu lat liczba zatrudnionych w branży bankowej spadła o prawie 15 proc., co przekłada się na 25,6 tys. zlikwidowanych etatów. Jednak to w samym 2020 roku zlikwidowano najwięcej z nich, bo aż 5,6 tys.

Gazeta wskazuje, że tempo redukcji zatrudnienia znacząco przyspiesza. A to wszystko w kontrze do samego rozwoju sektora bankowego, bo ten rośnie.

– Aktywa sektora zwiększają się po około 7 proc. rocznie i na jednego pracownika przypada już 15,3 mln zł aktywów w porównaniu z 11,2 mln zł dwa lata temu i 9,3 mln zł pięć lat temu. Pogarszają się za to zysk netto i rentowność banków, do czego przyczyniła się pandemia – wskazuje „Rzeczpospolita”.

Dziennik wskazuje, że obniżki stóp procentowych powodują spadek przychodów banków. Dodatkowo sytuacja na rynku jest cały czas niepewna, przez co banki muszą zatrzymać rezerwy finansowe na tzw. złe kredyty. Są to zobowiązania, których klienci nie spłacają.

Jak czytamy w „Rz”, po 8 miesiącach 2020 roku zysk banków wyniósł łącznie 5,6 mld złotych, jest to o połowę mniej niż przed rokiem. Ponadto łączna strata 20 banków przekroczyła miliard złotych i obecnie wynosi 1,1 mld zł – wskazuje „Rz”.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: