DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kurs euro zaliczył porządny spadek. Ratunek dla złotego? ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Kurs euro zalicza spadek

Pikrepo

Kurs euro zaliczył porządny spadek. Ratunek dla złotego?

Kurs euro do niedawna nie nastrajał zbyt pozytywnie w Polsce. Eksperci zapowiadali, że złotówka będzie pikować, tymczasem naszej walucie w ostatnich dniach udało się umocnić.

Kurs euro i złotówki. Było bardzo źle, ale jest szansa na poprawę

Kurs polskiej waluty wzrósł, korzystając z fali lepszych nastrojów inwestycyjnych na świecie. Jak zaznacza bankier.pl, Polacy będą mogli kupić znacznie taniej walutę Unii Europejskiej. Wartość jednego euro spadła już poniżej 4,60 zł (kurs z ubiegłego tygodnia).

Po godzinie 11 doszło do pogłębienia się spadku kursu euro i złotówki. Według bankier.pl, do 11:23 waluta UE spadła do ceny 4,5678 zł, co było spadkiem o dwa grosze względem poniedziałkowego wieczoru. To znaczna poprawa po trudnej sytuacji z 28 października.

Pod koniec października złotówka zaliczyła rekordowy spadek, kurs euro osiągnął szczyt, co odbiło się na wartości krajowej waluty. Eksperci wskazywali, że to najgorsza sytuacja dla Polski od 11 lat i jeśli tendencje się utrzyma, gospodarka może to mocno odczuć.

Powodem takiej sytuacji był lockdown i pogorszenie przez to koniuktury. Do tego doszło osłabienie Wall Street i giełd europejskich. Z racji, że złotówka jest walutą ryzykowną i pochodzącą z niewielkiego rynku wschodzącego, na spadkach wielkich, tracimy my.

Trudna sytuacja złotówki w październiku

Rankiem 28 października kurs euro przekroczył próg 4,60 zł dwukrotnie, z czego pierwszy był chwilowy, ale drugi już niestety stały. Sytuacja pogorszyła się przed godziną 14, gdy euro kosztowało 4,6350 zł (wzrost o 5 groszy względem ubiegłego dnia).

Był to najgorszy kurs euro dla Polaków od 2009 roku. Ekonomiści z niepokojem obserwowali sytuację, wskazując, że przekroczenie progu 4,60 zł za 1 euro może doprowadzić do absolutnego, niechlubnego rekordu na poziomie z lutego 2009, gdy wyniósł 4,9237 zł.

Poprawa kursu złotego jest o tyle ciekawa, że niedawno pojawiły się doniesienia o wprowadzeniu lockdownu w Polsce. Szczególnie że jak podaje bankier.pl, na początku pandemii odnotowano najgorszą recesję od prawie 30 lat i spadek kursu złotówki z 4,30 zł za euro do 4,63 zł za euro.

Kurs euro, a inne ważne waluty w złotówkach

W październiku euro traciło także względem dolara amerykańskiego, co wpłynęło także na sytuacje na polskim rynku (wzrost ceny dolara o 6 groszy, dokładnie 3,9493 zł). Podrożał także funt brytyjski o 4 grosze (5,1093 zł) oraz frank szwajcarski (4,3332 zł).

Stąd też obecny spadek euro wpłynął na cenę innych walut w złotówkach. O 4 grosze spadł dolar, obecnie kosztuje 3,9055 zł. Frank szwajcarski jest tańszy o trzy grosze (dokładnie 4,2637 zł). Funt brytyjski jest również tańszy względem poniedziałkowego wieczoru i to o 2,5 grosza (5,0735 zł).

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: