DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Będzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersje ☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Europejska płaca minimalna

Flickr/Marco Verch Professional Photographer, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
 8 Listopada 2020

Będzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersje

Europejska płaca minimalna to rozwiązanie, które ma sprawić, że pracownicy w UE będą sprawiedliwie wynagradzani za podejmowanie aktywności zawodowych. Mimo że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła to projekt już budzi wątpliwości. Konfederacja Lewiatan sprzeciwia się wprowadzeniu najniższego europejskiego wynagrodzenia na mocy dyrektywy.

Płaca minimalna w UE godzi w niezależność spółek?

Europejska płaca minimalna to jedna z najnowszych inicjatyw Komisji Europejskiego. Szefowa instytucji Ursula von der Leyen wskazuje, że wprowadzenie najniższego wynagrodzenia unijnego umożliwi godne życie Europejczykom bez względu na miejsce zamieszkania.

Jednak portal money.pl donosi, że już sam projekt ujednolicenia zasad ustalania pracowniczych pensji znalazł się w ogniu krytyki. Jednym z głównych przeciwników unijnej płacy minimalnej jest Konfederacja Lewiatan.

Głównym argumentem pracodawców jest daleko idąca ingerencja ustawodawcy unijnego, która w ich ocenie osłabi niezależność poszczególnych partnerów. – Inicjatywa Komisji Europejskiej ignoruje zdecydowany sprzeciw europejskiego środowiska biznesowego, w tym BusinessEurope, której członkiem jest Konferencja Lewiatan, wobec prawnej ingerencji w autonomię partnerów społecznych i swobodę negocjacji umów zbiorowych dotyczących wynagrodzeń – wyznał Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.

Płaca minimalna jako zalecenie, a nie dyrektywa

Zdaniem Konfederacji Lewiatan drugim kontrowersyjnym elementem są kwestie regulacyjne. Pracodawcy podnoszą, że europejska płaca minimalna nie powinna być wprowadzana przy użyciu dyrektywy, co zakłada wstępny projekt.

Dyrektywa to instrumentarium prawne, które jest wiążące co do skutku dla wszystkich państw członkowskich. Zatem kraje mają dowolność w wyborze metody transpozycji danego przepisu, ale nie jego kształtu.

Konfederacja Lewiatan wskazuje, że bardziej właściwe byłoby wdrożenie płacy minimalnej w oparciu o zalecenie lub rekomendację. – Opowiadamy się za przeprowadzeniem dyskusji na temat skutecznych mechanizmów ustalania wysokości płacy minimalnej oraz wzmocnieniem roli partnerów społecznych. Nie godzimy się jednak, aby te sprawy regulować w unijnej dyrektywie – oznajmił Lisicki.

Co oznacza unijna płaca minimalna dla polskich pracowników?

Uregulowanie najniższego wynagrodzenia na poziomie UE będzie wiązało się z podwyższeniem dotychczasowej płacy minimalnej w Polsce. Jednak mimo realnych korzyści dla pracowników pojawią się dodatkowe problemy dla gospodarki.

Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej przełoży się na wzrost kosztów pracowniczych, co sprawi, że firmy będą miały mniej środków na rozwój, który napędza PKB. Innym negatywnym skutkiem tego rozwiązania może być spadek konkurencyjności polskich firm, co wynika z niższych pensji.

Jednak KE podkreśla, że płaca minimalna ujednolicona na poziomie UE pozwoli na skuteczną walkę z dumpingiem. Podobną retorykę przyjmują bardziej zamożne państwa członkowskie, które wskazują, że część krajów wiedzie prym w danej branży z powodu wykorzystywania tańszej siły roboczej. Jednak bogate kraje Zachodu mają obawy, że unijna płaca minimalna może doprowadzić do konieczności obniżenia stawek w ich krajowych systemach.

biznesinfo.pl

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: