DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 04.10.2020. n/z Banknot 500 zl i znak plusa.

East News, Arkadiusz Ziolek

500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

500 plus to świadczenie, którego beneficjentami jest ogromna ilość Polaków. Jak się okazuje, rząd szykuje bardzo duże zmiany w przyznawaniu 500 plus i co więcej, nie każdy będzie mógł załapać się na świadczenie. Jakie zmiany czekają Polaków?

500 plus jako niezbywalny program socjalny

500 plus to fundamentalny program socjalny Prawa i Sprawiedliwości, dzięki któremu kupili sobie setki tysięcy głosów w całej Polsce. Pierwotnym założeniem programu Rodzina 500 plus było zachęcenie Polaków do zakładania rodziny. Finalnie program nie przyczynił się do poprawy dzietności w kraju, a jedynie pomógł „wyprowadzić z biedy” uboższe rodziny.

500 plus jest solą w oku opozycji nazywającej program formą rozdawnictwa, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę, że w celu utrzymania władzy, świadczenie musi zostać. Jak się okazuje, 500 plus stało się także solą w oku rządzących.

Przypomnijmy, że program 500 plus pochłania rocznie ponad 20 mld zł, a rządzący w obecnym czasie związanym z pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym, nie mają po prostu pieniędzy. Dziura budżetowa została powiększona do 100 mld zł, a eksperci spekulowali, że może dojść nawet do wycofania się z programu Rodzina 500 plus.

Co więcej, była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zasugerowała, że 500 plus można by wypłacać w formie bonu elektronicznego. Pomysł poparła prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, która powiedziała, że warto do tego wykorzystać system informatyczny stworzony na potrzeby bonu turystycznego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu rządzący mieliby pewność, że pieniądze faktycznie przeznaczane są na potrzeby dzieci, a nie dowolne zakupy. Jest to bardzo racjonalne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy coraz więcej słyszy się o tym, że pieniądze z 500 plus nie trafiają do dzieci, a są wydawane na używki dla rodziców, np.: papierosy czy alkohol.

500 plus i zmiany w przyznawaniu świadczenia

Pomysł byłej minister i obecnej prezes ZUS spalił na panewce, a także wywołał oburzenie wśród polityków koalicji rządzącej. Ostatecznie do zmian nie doszło, a beneficjenci mogą cieszyć się wypłacaną im gotówką.

Mimo to rząd nadal planuje wprowadzić zmiany w 500 plus ze względu na brak pieniędzy w budżecie. Od 1 lipca 2019 r. 500 plus przyznawane jest na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia i tutaj rząd chce znaleźć sposób na oszczędności.

Z kręgów Prawa i Sprawiedliwości dochodzą słuchy, że rząd chce wrócić do przyznawania 500 plus w oparciu o dochody jego opiekunów prawnych. Kryterium dochodowe dotyczyłoby przyznania świadczenia na pierwsze dziecko.

Zmiany w 500 plus dotyczą także okresu świadczeniowego. „Od 2021 r. będzie funkcjonować docelowy, roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku (wówczas w celu uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego po 31 maja 2021 r., wnioski będzie można składać od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia drogą tradycyjną w urzędzie lub za pośrednictwem poczty)”, informuje Strefa Biznesu.

biznesinfo.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: