Obraz: Pierścień
Jeśli próba zakończy się powodzeniem i rozprzestrzeni się, potencjalnie miliony kamer dla właścicieli domów mogą zostać dodane do i tak już rozwijającej się sieci monitoringu, stawiając Amerykę przed Chinami pod względem liczby kamer szpiegowskich przypadających na obywatela. ⁃ Edytor TN

To nie jest wiertło. Czerwony alarm: Centrum nadzoru policyjnego w Jackson w stanie Mississippi będzie przeprowadzać 45-dniowy program pilotażowy w celu transmisji na żywo z kamer bezpieczeństwa, w tym kamer Amazon Ring, uczestniczących mieszkańców.

Odkąd Ring po raz pierwszy pojawił się na rynku prywatnych kamer monitoringu, ostrzegaliśmy jej potencjału do podważania swobód obywatelskich jej użytkowników i ich społeczności. Szczególnie martwiliśmy się o ponad 1,000 Ringów partnerstwa z lokalnymi oddziałami policji, które ułatwiają przesyłanie masowych nagrań bezpośrednio od użytkowników bez nadzoru lub konieczności uzyskiwania nakazu.

Podczas gdy ludzie kupują kamery Ring i umieszczają je na drzwiach wejściowych, aby zabezpieczyć swoje paczki, policja używa ich do budowy kompleksowych sieci kamer CCTV obejmujących całe dzielnice. Służy to dwóm celom policyjnym. Po pierwsze, pozwala wydziałom policji uniknąć kosztów zakupu sprzętu do monitoringu i obciążyć konsumentów, przekonując ich, że potrzebują kamer do ochrony ich mienia. Po drugie, unika naturalnej reakcji strachu i nieufności, które miałyby wielu ludzi, gdyby dowiedzieli się, że policja ustawia w ich bloku dziesiątki kamer, po jednej na każdy dom.

Teraz potwierdziły się nasze najgorsze obawy. Policja w Jackson w stanie Mississippi tak zrobiła rozpoczął program pilotażowy Pozwoliłoby to właścicielom Ring na łączenie strumieni z kamer z ich frontowych drzwi bezpośrednio do policyjnego centrum przestępczości w czasie rzeczywistym. Nagrania z twoich drzwi wejściowych pokazują, jak przychodzisz i wychodzisz z domu, twoi sąsiedzi wynoszą śmieci, a także spacerowiczów i kurierów, którzy wykonują swoją pracę na twojej ulicy. W Jackson ten materiał filmowy może być teraz transmitowany na żywo bezpośrednio na tuzin monitorów nadzorowanych przez policję przez całą dobę. Nawet jeśli odmówisz zgody na wykorzystanie materiału filmowego w ten sposób, kamera sąsiada skierowana na Twój dom może nadal nadawać bezpośrednio na policję.

Zaledwie kilka miesięcy temu Jackson stanął w obronie swoich mieszkańców, stając się pierwszym miastem w południowych Stanach Zjednoczonych zakaz używania policji technologii rozpoznawania twarzy. Najwyraźniej jest to miasto, które rozumie technologię inwazyjnego nadzoru, gdy ją widzi, i wie, kiedy policja przekroczyła swoją zdolność do naruszania prywatności.

Jeśli policja chce zbudować sieć kamer monitorujących, powinna to zrobić tylko w sposób przejrzysty i odpowiedzialny oraz zapewniający aktywny udział mieszkańców w tym procesie. W wielu miastach, które wprowadziły zarządzenia Community Control Over Police Surveillance (CCOPS), mieszkańcy poprzez swoich ustawodawców mają więcej do powiedzenia na temat tego, czy policja może stworzyć taki program, czy też nie. Policja nie powinna przejmować wyborów dokonywanych przez Ciebie i Twoich sąsiadów jako konsumentów w celu wprowadzenia technologii nadzoru. Proces podejmowania decyzji należy pozostawić społecznościom.

Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy od Amazon w związku z tym postem: „[Amazon i Ring] nie są w żaden sposób związani z żadną z firm ani z miastem w związku z programem pilotażowym. Firmy, policja i miasto, o których mowa w artykule, nie mają dostępu do systemów Ring ani aplikacji Sąsiadów. Klienci Ring mają kontrolę i własność swoich urządzeń i filmów oraz mogą zezwolić na dostęp według własnego uznania ”.