DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Misja „Allied Hand”. Bundeswehra:NATO w walce z koronakryzysem ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Żołnierze Bundeswehry, pomagający w walce z pandemią, wkrótce będą aktywni także za granicą. Rząd w Berlinie obiecał, że wojsko weźmie udział w NATO-wskiej misji „Allied Hand”.

    
Bundeswehra pomoże NATO (Sven Hoppe/dpa/picture-alliance)Żołnierz Bundeswehry z oddziału kryzysowego

Niemieccy żolnierze będą mogli uczestniczyć w realizacji NATO-wskiego planu awaryjnego pod nazwą „Allied Hand” w innych państwach Sojuszu i krajach partnerskich NATO, jeśli sytuacja będzie tego wymagać. Rzecznik Ministerstwa Obrony potwierdził, że rząd w Berlinie przyrzekł dowództwu NATO udział Bundeswehry w tej operacji.

Jak wynika z podanych przez niego informacji, Bundeswehra odda na potrzeby misji „Allied Hand” personel medyczny, saperów i specjalistów od obrony przed bronią atomową, biologiczną i chemiczną. Mówi się o oddelegowaniu około 160 ekspertów do działań za granicą. W razie potrzeby dołączą do nich także żołnierze, którzy będą wspierać ich działania z obszaru Niemiec.

Ten NATO-wski plan awaryjny zostanie uruchomiony na przykład wtedy, gdy w państwach członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego albo w krajach partnerskich NATO, takich jak Ukraina, Gruzja lub Szwecja, liczba nowych zarażeń koronawirusem będzie tak duża, że zagrozi załamaniem się ich systemu ochrony zdrowia, albo gdy dane państwo samo poprosi o przyjście mu z pomocą. Aby tak się stało, potrzebna będzie decyzja w tej sprawie podjęta przez 30 państw reprezentowanych w Radzie Północnoatlantyckiej.

Cztery inne państwa też oddelegują swoich żołnierzy

Z kół NATO pochodzi informacja, że obok Niemiec swoją pomoc dla misji „Allied Hand” zaoferowały już także cztery inne państwa Sojuszu, w tym Wieka Brytania i Francja. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych tygodni dołączą do nich także inne. Siły NATO mogłyby pomagać także w transporcie chorych, zarażonych koronawirusem albo w budowie szpitali polowych.

Bundeswehra pomoże NATO (Bernd Thissen/dpa/picture-alliance)Bundeswehra pomaga w walce z pandemią

Plan operacyjny „Allied Hand” jest częścią przygotowań NATO na wypadek dalszego zaostrzenia się pandemii koronawirusa. Przewiduje on między innymi utworzenie specjalnego funduszu powierniczego oraz magazynów wyposażonych w konieczny sprzęt medyczny. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg już przed dwoma tygodniami zapowiedział, że na potrzeby Macedonii Północnej zostanie oddanych między innymi 60 respiratorów, a kolejne 60 zostanie wysłanych do Albanii. „Jest to przykład stałej solidarności w ramach NATO”, podkreślił Stoltenberg.

Bundeswehra już pomogła i nadal pomaga w kryzysie

Bundeswehra już udzieliła pomocy krajom partnerskim NATO podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa. Wysłała na przykład do przeciążonych pracą szpitali w Wielkiej Brytanii przenośne respiratory. Z ostatnich danych przekazanych przez resort obrony wynika, że w tej chwili około 1550 żołnierek i żołnierzy Bundeswehry pomaga w walce z pandemią w Niemczech. Prawie 1100 członków niemieckich sił zbrojnych wspiera urzędników w 98 wydziałach zdrowia na terenie całego kraju, a 290 żołnierek i żołnierzy pomaga w przeprowadzaniu testów na koronawirusa wśród osób powracających do Niemiec z zagranicy z obszarów ryzyka. Bundeswehra wspiera także pracę lokalnych sztabów kryzysowych.

Do tej pory do Bundeswehry skierowano około 1100 wniosków z prośbą o pomoc ze wszystkich krajów związkowych RFN oraz różnych ministerstw federalnych. Na potrzeby walki z pandemią COVID-19 już na wiosnę Bundeswehra utworzyła specjalny kontyngent liczący ponad 15 tys. żołnierzy. Z tej liczby, jak oznajmił rzecznik resortu obrony, do 5 tys, żołnierzy może przystąpić do akcji w każdej chwili.

(DPA/dw.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: