DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Lekarze: „System się zawalił”. „Krzyk rozpaczy ministerstwa” ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Lekarze nie pozostawiają złudzeń. „System się zawalił”. „Krzyk rozpaczy ministerstwa”

Rośnie liczba zgonów Polaków, również pozacovidowych. Dla wielu ratunek przychodzi zbyt późno. Umierają w domach, czekając na karetkę. Minister zdrowia przyznaje, że sytuacja jest poważna i apeluje, aby chodzić do lekarzy. Medycy załamują ręce. To ponad ich siły.

W cieniu pandemii umierają pacjenci, których oficjalne dobowe statystyki Ministerstwa Zdrowia nie wykazują.

(East News)
W cieniu pandemii umierają pacjenci, których oficjalne dobowe statystyki Ministerstwa Zdrowia nie wykazują. (Fot: Wojciech Strozyk, REPORTER)

Podstawowa opieka zdrowotna już działa na granicy możliwości. Dostęp do specjalistów został niemal całkowicie sparaliżowany przez pandemię koronawirusa. Karetki stają w kolejkach do szpitali. Pacjenci na ratunek czekają godzinami, coraz częściej ta pomoc przybywa za późno.

– System się zawalił. Zginął. Nie ma nic. Żadnej dostępności – stwierdza dr Michał Dante z Porozumienia Rezydentów. Dramat rozgrywa się na oddziałach, SOR-ach, w karetkach, ale i w domowym zaciszu. – W niedzielę w całym województwie mazowieckim nie było miejsca dla pacjenta z ostrym udarem mózgu. We wtorek w Warszawie nie było wolnego respiratora dla pacjenta – wylicza.

Takich wywołujących ciarki relacji z każdym dniem pandemii przybywa. – W kardiologii widać większą liczbę zawałów. Częściej rodzina dzwoni, że ktoś się nie stawi do szpitala, bo zmarł… Ludzie nie doczekują w kolejkach. Nie ma gdzie wcisnąć pacjentów potrzebujących pilnej diagnostyki – rozkłada ręce kolejna lekarka dr Magdalena Kulgawczyk.

Dr Jakub Kosikowski, onkolog, były członek Porozumienia Rezydentów OZZL, dodaje, że jeśli do wiosny nie będzie miał zespołu stresu pourazowego, „to będzie sukces”. – Już wybieram, kto z covidem idzie na respirator, jak się zwolni, kto dostanie tlen – mówi.

Nie tylko COVID zabija

Walka z koronawiursem stała się priorytetem, ale świat się nie zatrzymał. W cieniu pandemii umierają pacjenci, których oficjalne dobowe statystyki Ministerstwa Zdrowia nie wykazują. Jak pisaliśmy w money.pl, chodzi o kilkanaście tysięcy pośrednich i bezpośrednich ofiar epidemii. Tylko w ubiegłym tygodniu (od 26 października do 1 listopada) polskie urzędy stanu cywilnego wystawiły aż 12 tys. 257 aktów zgonu.

Urzędnicy wydają coraz więcej aktów zgonu. Rośnie ukryta liczba ofiar wirusa

Przegrywamy tę walkę. Epidemia koronawirusa zabija coraz więcej Polaków

Zapytaliśmy ministra zdrowia o te dane. – Obserwujemy wstrzymywanie się pacjentów przed korzystaniem ze służby zdrowia – wyjaśnił. – Apeluję, by nie przerywać leczenia, kontynuować leczenie, odwiedzać placówki POZ – podkreślał Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Lekarze wprost odpowiadają na tę „receptę” ministra zdrowia: POZ są już na granicy wytrzymałości. Dziesiątki pacjentów próbuje dostać się do lekarzy pierwszego kontaktu, a ci z trudem znajdują dla nich miejsca.

Rekordowa liczba zgonów. „Podążamy ścieżką Włoch”

– Lekarze rodzinni wydzwaniają i szukają miejsc dla swoich pacjentów wszędzie gdzie się da. Próbują nawet szukać na facebookowych grupach lekarskich „czy może ktoś gdzieś wie gdzie będzie miejsce”. Jest dramat, a za miesiąc będzie gorzej – komentuje na facebookowej grupie Porozumienia Rezydentów lekarka Natalia Żrk.

– To krzyk rozpaczy ministerstwa – tak apel ministra zdrowia określiła dr Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Statystyki wywindowały. Śmierć oddalona, tak to nazywam. Powodów jest wiele, sytuacja covidowa, obawa przed pójściem do lekarza też, a przede wszystkim kwestia dostępności do opieki zdrowotnej – wylicza.

Rozpacz w POZ i na SOR-ach

O sytuacji w POZ świadczą choćby publikowane przez lekarzy liczby pacjentów. – Moim zdaniem przychodnie POZ to teraz najbardziej krytyczna infrastruktura medyczna. Dzięki ich nadludzkiej pracy, a udzielają nawet 70-80 porad dziennie, zostają po godzinach, utrzymują kontakt telefoniczny i udzielają teleporad poza godzinami pracy, większa część pacjentów jest w stanie otrzymać pomoc medyczną – zaznacza dr Michał Dante z Porozumienia Rezydentów.

Zdarza się też, że jeden lekarz przyjmuje dziennie 100 pacjentów. Zdjęcie takiej „kolejki” (poniżej) dostaliśmy od jednego z naszych rozmówców.

Liczba pacjentów przyjmowanych poza kolejnością w POZ

(Porozumienie Rezydentów)

Liczba pacjentów przyjmowanych poza kolejnością w POZ (Fot: Dzięki uprzejmości, dra Michał Dante)

Michał Dante mówi też o fali hejtu wobec lekarzy. – Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której lekarz poświęca wszystko dla swoich pacjentów, patrzy na ich tragedie, jest bezradny, bo nie może wszystkim pomóc tak, jakby chciał, a ktoś go jeszcze oskarża, że się nie stara – podkreśla.

– Pracujemy w POZ na 200 proc. normy i udzielamy porad osobistych i telefonicznych pacjentom z innych przychodni, gdzie lekarze są na izolacji. Pacjenci często nie chcą przychodzić na wizyty, bo boją się, że sami ich zarazimy, a potem skarżą się na teleporady. W międzyczasie próbujemy ogarniać choroby przewlekłe, szczepić. Do tego minimum 3-4 porady dla każdego pacjenta z covidem – wylicza z kolei dr Aleksander Baran.

(Julian Sojka, East News, Fot: Julian Sojka, East News)

Problem z respiratorami. Rząd pobieżnie szkoli lekarzy innych specjalizacji, ale to nie załatwia sprawy

Z kolei dr Michał Dąbrowski dokłada kolejny kamyczek do tego obrazu: wielogodzinne czekanie na kartekę. Jak podkreśla, do pogotowia nie ma pretensji, bo ratownicy robią co mogą, a i tak przegrywają tę walkę.

Na potwierdzenie jeden z lekarzy pokazuje zdjęcie z wtorku, z godz. 14, na którym widać kolejkę karetek przed SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

(Kuba Jsk)

SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach (Fot: Kuba Jsk)

– Kolejne dwie karetki czekały przed „kontenerem” w którym zainstalowany jest tomograf dla pacjentów covidowych – relacjonuje. – Tak wygląda teraz cała Polska. Nie ma już żadnego systemu, jest dramat dla pacjentów i medyków – mówi.

Źródło:

money.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Lekarze: „System się zawalił”. „Krzyk rozpaczy ministerstwa” ☀Autor Gabi☀

  1. Czasami „wydaje mi się”, że ta „niby pandemia” jest również po to by nie udzielać medycznej pomocy. „Zastopować dostęp” by ktoś mógł po prostu umrzeć. Czyli innymi słowy „zabijać ustanowionym prawem” by taki ktoś z wylewem czy zawałem, nie mógł uzyskać pomocy. Po prostu „mamy ginąć, ponieważ trzeba stwierdzić czy jest osobą zarażona czy nie. A taki ktoś dostał np: tego wylewu zawału, i jest potrzeba pomoc natychmiast”.
    Ludzie, obudźcie się natychmiast wszyscy.

    1. Powodem, może być „przestanie wypłacania emerytur, grabieży mienia po śmierci…. Pozbywanie się balastu ludzkiego „…. Obudźcie się ludzie.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: