Nadzór Baltimore
Samoloty szpiegowskie Baltimore zostały uziemione po tym, jak zostały zdemaskowane jako kosztowny gadżet technokratów. W międzyczasie samoloty obserwowały wszystkich obywateli z naruszeniem pierwszej i czwartej poprawki do konstytucji. ⁃ Edytor TN

Wszystkie operacje lotnicze związane z programem samolotów szpiegowskich Baltimore zostaną odwołane dzisiaj, w sobotę (31 października), powiedziała rzeczniczka policji Baltimore City Police (BPD). WBALTV 11. Uziemienie samolotu szpiegowskiego następuje, gdy loty obserwacyjne nie zdołały powstrzymać brutalnych przestępstw w obszarze metra.

Czytelnicy mogą sobie przypomnieć, że nazywany programem badań zwiadowczych (AIR) kilkakrotnie podkreślaliśmy ten program nadzoru dystopicznego (patrz: tutaj & tutaj) samolotów cywilnych, wyposażonych w zaawansowane technologicznie, prawdopodobnie wojskowe czujniki optyczne, rejestrujące każdy ruch obywateli.

Program działa od kwietnia, wspierając śledczych, którzy rozwiązują brutalne przestępstwa, takie jak morderstwa, rabunki i kradzieże samochodów.

Program był finansowany wyłącznie przez teksańskich filantropów Laurę i Johna Arnolda, za pośrednictwem ich organizacji o nazwie Arnold Ventures. Czujnik optyczny samolotu jest w stanie rejestrować duże obszary miasta w określonym czasie.

Rzecznik BPD powiedział WJZ 13: „Będziemy nadal współpracować z naszym dostawcą, niezależnymi oceniającymi i interesariuszami, aby zapewnić dodatkowe analizy, odprawy i powiązane działania”.

W zeszłym miesiącu BPD opublikował wstępny raport o skuteczności samolotu szpiegowskiego. Raport wykazał, że tylko 17 ze 121 zabójstw w mieście między 1 maja a 20 sierpnia wydarzyło się w godzinach lotu.

„Dowody z samolotów wykorzystano w 107 przypadkach z całkowitej liczby 874. Raport podsumował, że program pomógł zamknąć szereg spraw o zabójstwa, a więcej aresztowań dokonano w przypadkach z dowodami z powietrza niż bez” – powiedział WJZ. 

Urzędnicy miejscy mieli nadzieję, że program samolotów szpiegowskich zmniejszy liczbę brutalnych przestępstw w mieście, w którym wskaźnik morderstw jest jednym z najwyższych w kraju. Chociaż, sądząc po poniższych trendach w zabójstwach, program nie zdołał zmniejszyć liczby zabójstw w tym roku.

Przeciwnicy programu nadzoru, w tym ACLU z Maryland, walczyli o brzęczące nad ich głowami samoloty – argumentowali, że program naruszył prawa mieszkańców wynikające z Pierwszej i Czwartej Poprawki.

pl.technocracy