DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Bezpieczne grzybobranie !

9.33 avg. rating (91% score) - 3 votes
The following two tabs change content below.

Bezpieczne grzybobranie:

  • Zbieraj tylko i wyłącznie te grzyby, które znasz i jesteś ich pewny!
  • Nie wolno rozpoznawać gatunków grzybów na podstawie ich gorzkiego smaku, ponieważ nie zawsze się to sprawdza – istnieją gatunki śmiertelnie trujące, posiadające dobry smak,np. muchomor sromotnikowi czy też muchomor wiosenny.
  • Jako początkujący grzybiarz skup się w lesie  tylko na  grzybach rurkowych (gąbka).
  • Zbieraj wyłącznie grzyby zdrowe, nie robaczywe, a także wyrośnięte czyli takie , których konkretne cechy gatunku jesteśmy w stanie od razu rozpoznać. Młode grzybki, bez wykształconych cech, stanowią niestety najczęstszą przyczynę tragicznych pomyłek, które kończą się śmiercią.
  • Zbieraj grzyby do koszyków bądź pojemników przepuszczających odpowiednio powietrze. W żadnym przypadku nie korzystaj z foliowych reklamówek, ponieważ grzyby w nich przechowywane powodują zaparzanie owocników i przyspieszają ich psucie.
  • Nigdy !!! Nie zbieraj grzybów , które rosną w rowach, na skraju lasu, ponieważ grzyby wchłaniają ze swego najbliższego otoczenia metale ciężkie i inne zanieczyszczenia.
  • Jeżeli po spożyciu grzybów wystąpią jakiekolwiek objawy zatrucia należy jak najszybciej sprowokować żołądek do zwrócenia pokarmu ciepłą wodą z solą a następnie udać się jak najszybciej do lekarza.

UWAGA! Nie istnieją jeszcze żadne niezawodne sposoby na rozpoznanie grzybów, które są trujące. Niektóre z nich pachną, są słodkie w smaku i nie ciemnieją po przekrojeniu. Niestety to nieprawda, że w czasie gotowania grzybów trujących ciemnieje cebula lub srebrna łyżeczka.

 

 

9.33 avg. rating (91% score) - 3 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Bezpieczne grzybobranie !

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: