Wojciech Cejrowski. / foto: YouTube: Wojciech Cejrowski

Decyzja o zamknięciu cmentarzy w Polsce w ostatniej chwili budzi ogromne emocje. Ogłoszone przez premiera w piątek wieczorem obostrzenia skomentował na Facebooku publicysta Wojciech Cejrowski.

W piątek wieczorem po godzinie 15 premier Morawiecki ogłosił, że za nieco ponad 8 godzin, a w wielu miejscach de facto wcześniej, wprowadzony zostanie zakaz odwiedzania cmentarzy.

– Zamknęli cmentarze??? Co za szajs! – pisze na Facebooku Wojciech Cejrowski. – Rząd powinien Narodowi dostarczać sprawdzone INFORMACJE o zagrożeniach, a potem obywatele powinni samodzielnie i indywidualnie decydować, czy chcą iść na cmentarz i kiedy.

Takie rzeczy to jednak nie w Polsce, tu rządzący w trosce o obywateli zamykają cmentarze, jednocześnie dbając o budowanie odporności zbiorowej podczas tzw. koronaparty na ulicach polskich miast podczas protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

– Wrócił komunistyczny zamordyzm. Za komuny zakazany był 11 listopada, zakazane słuchanie jazzu, wycieczki zagraniczne, niektóre książki, filmy, sztuki teatralne. Prześladowano rodziców za posłanie dziecka do Pierwszej Komunii Świętej. Za odwiedzanie grobów bohaterów miało się „kłopoty” – dodaje Cejrowski.

I kontynuuje: Nowa komuna, tak samo jak stara, zajmuje się zamykaniem kościołów i likwidowaniem świąt. Odbieraniem ludziom wolności i radości życia. Zakaz wesel, komunii, na wakacje za granicę wyjechać trudno, a teraz nie wolno nawet na cmentarz.

Wojciech Cejrowski przypomina, że „lepiej umrzeć będąc wolnym, niż żyć na kolanach”. – Zerwij kajdany, połam bat. Rząd nie jest właścicielem cmentarzy aby je zamykać. Grób mojego Ojca WYKUPIŁEM i chcę mieć swobodny dostęp do mojej własności – napisał podróżnik.

ZAMKNĘLI CMENTARZE??? CO ZA SZAJS!

RZĄD POWINIEN NARODOWI DOSTARCZAĆ SPRAWDZONE INFORMACJE O ZAGROŻENIACH, A POTEM…

OPUBLIKOWANY PRZEZ]

THE WOJCIECHA CEJROWSKIEGO SOBOTA, 31 PAŹDZIERNIKA 2020

nczas.com