Antoni Macierewicz, Donald Trump
Autor: Marcin Wziontek/Super Express, Bruce Kluckhohn/AP

To ci dopiero! Antoni Macierewicz w Polsce ostatnio znalazł się na bocznym torze. Były minister obrony narodowej jednak ciągle cieszy się dużą popularnością wśród elektoratu PiS. Prawdziwą gwiazdą Macierewicz jest jednak wśród amerykańskiej Polonii. A ta głosuje w amerykańskich wyborach prezydenckich. Marszałek senior właśnie okazał się tajną bronią Trumpa na ostatniej wyborczej prostej!

Wybory prezydenckie w USA zbliżają się naprawdę wielkimi krokami. Już 3 listopada Amerykanie pójdą do urn. Kto wygra wybory? Donald Trump czy Joe Biden? Z sondaży raczej wynika, że faworytem jest kandydat Demokratów, ale przewaga nie jest duża. W końcówce kampanii w USA do gry wszedł… Antoni Macierewicz. Może on być tajną bronią Trumpa, bo spora cześć amerykańskiej Polonii bardzo ceni byłego szefa MON. A zdaniem Williama Cioska, autora publikacji „American Thinker”, właśnie Polonia może odegrać istotną rolę w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA. Dziennikarz twierdzi, ze jeśli obecny prezydent podtrzyma poparcie Polonii poziomie ok. 70 proc. w Wisconsin, Michigan i Pensylwanii, to w nich wygra. A to w ostatecznym rozrachunku może być kluczowe. Macierewicz  opowiedział się jednoznacznie za Trumpem i wrzucił na Twittera zdjęcie z prezydentem USA, które okrasił wymownym podpisem.

„Kilka dni do wyborów w USA, zachęcam naszą Polonię do wsparcia Donalda Trumpa i całej Partii Republikańskiej! Ważne jest ich poparcie dla Polski, w tym projektów, które przygotowywałem jako szef MON, szczególnie obecność stałych baz USA w Polsce” – podkreślił Antoni Macierewicz. 

se.pl