Zgony ruszyły! GUS potwierdza. Co je NAPRAWDĘ spowodowało? PRAWDZIWE FAKTY.
Zgony ruszyły! GUS potwierdza. Co je NAPRAWDĘ spowodowało? PRAWDZIWE FAKTY.

GUS wskazał, że zaczęła rosnąć liczba zgonów osób, które zakaziły się koronawirusem. Czy jednak to koronawirus był powodem śmierci?

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dot. zgonów osób, u których wykryto koronawirusa. O ile na początku roku takich zgonów było niewiele, to obecnie mamy tendencję wzrostową.

Czy jednak to koronawirus jest przyczyną „rekordowej liczby zgonów” w październiku? Do sprawy odniósł się dr Tomasz Sommer.

– W pierwszym tygodniu października mieliśmy 9 164 zgony wobec 7 819 przed rokiem. To o ok. 1300 więcej. W kolejnym tygodniu mieliśmy 10 100 zgonów, podczas kiedy rok wcześniej było 7 800, czyli 2 300 zgonów więcej – wskazał dr Sommer.

Niemniej dziennikarz zauważył, że liczba zgonów nie wzrosła radykalnie, proporcjonalnie do wzrostu zakażeń. – Tutaj takiej zależności nie ma – podkreślił dr Sommer.

Niemniej, aby wyjaśnić skąd się wziął wzrost dr Sommer odniósł się do materiałów publikowanych przez lekarzy i portale z nimi związane.

Gdy przyjrzeć się statystyką można dostrzec, że od dłuższego czasu rośnie liczba zgonów wywołanych przez choroby układu krążenia i nowotwory.

To właśnie nieleczenie nowotworów i zamknięcie szpitali, w których były leczone może być źródłem zatrważających statystyk.

Dlatego rządzący powinni nie blokować szpitali, w których przebiega leczenie onkologiczne.

Źródło: NCzasTV