NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7335 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
UWAGA!! PILNY ALARM - AKTYWIŚCI PROSTO Z IZRAELA!!  VIDEO +18
POLSKA - NIEPEŁNOLETNI BEDĄ SZCZEPIENI BEZ PYTANIA ICH O ZDANIE - CZYLI O ICH ŻYCIU , KALECTWIE LUB ŚMIERCI ZADECYDUJE URZĘDNIK ?!
Szokujące wyznanie Płk. Mazguły: PiS to mordercy! [WARTO PRZECZYTAĆ]
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJECIA !!!Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu przeciw Covid19 - doniesienia o obfitych krwawieniach i skurczach.
Tłum przed siedzibą koncernu AstraZeneca. Ludzie weszli na dach
WOJNA W IZRAELU RAPORT OSTATNIE 12 GODZIN MINUTA PO MINUCIE - VIDEO ZDJĘCIA INFORMACJE MEDIÓW OBYWATELSKICH I AGENCYJNYCH - BEZ CENZURY
E171. Barwnik został uznany za rakotwórczy. Sprawdź, gdzie go znaleźć
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wielki przekręt. Klęska polskich reform ☀Autor Gabi☀

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„Przedmiotem książki jest proces półdarmowej wyprzedaży większości polskiego majątku obcym inwestorom. Nazywam tę operację „wielkim przekrętem”, gdyż zwrot ten najlepiej oddaje sposób wyzbycia się majątku. Jedni twierdzą, że groził koniec świata, więc szybko trzeba było sprzedać obcym, bo mieli środki. Argument ten, podobnie jak opinia, że kapitał poszedł tanio, bo był niewiele wart, jest niepoważny. W istocie spieszono się, gdyż urzędnicy odpowiedzialni za sprzedaż mieli mało czasu na ukartowane przetargi, na transakcje, w których obcych nabywców przyciąga się głównie na przynętę zaniżonych cen w zamian za osobiste korzyści-prowizje (…)” (ze wstępu)

Debata Michnik – Kaczyński (początek podziału Polski)

Fragment debaty z 1990. Jarosław Kaczyński rozmawia, Adam Michnik gestykuluje. Komentarz prof. Antoniego Dudka.

Za You Tube

Interpelacja nr 4221

do prezesa Rady Ministrów

w sprawie efektów prywatyzacji polskiej gospodarki w świetle danych zawartych w książce pt. ˝Wielki przekręt – klęska polskich reform˝ autorstwa prof. Kazimierza Z. Poznańskiego

   Szanowny Panie Premierze! Prof. Kazimierz Z. Poznański jest ekonomistą o niekwestionowanym autorytecie w USA. Od lat zajmuje się problemami transformacji gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem zmian zachodzących w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 90. W swojej najnowszej książce, zatytułowanej ˝Wielki przekręt – klęska polskich reform˝, prof. Poznański przedstawia bardzo krytyczne stanowisko względem sposobu przeprowadzania przemian gospodarczych w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu. Najważniejsze zarzuty dotyczą wyprzedaży państwowego majątku, wypracowanego przez społeczeństwo w czasach PRL, w przeważającej części zagranicznym inwestorom i to za dramatycznie zaniżone kwoty: ˝Przejmowanie fabryk czy banków przez zagranicznych właścicieli jest dzisiaj w świecie normą, ale nie jest normą przejmowanie całej gospodarki jakiegoś kraju. Jeszcze bardziej odległe od norm jest zezwolenie, żeby gospodarka danego kraju została przechwycona za półdarmo. Tak się niestety stało w Polsce, gdzie zamiast uratować to, co zostało z komunizmu, dla przyszłych pokoleń – zmarnowano ten spadek˝.

   Na poparcie tej tezy autor przytacza bogatą dokumentację liczbową, odnoszącą się do obecności obcego kapitału w przemyśle i w bankowości w Polsce oraz innych krajach z całego świata. Z danych tych jednoznacznie wynika, że udział zagranicznego kapitału w polskim przemyśle (35-45% ze stałym wzrostem) oraz w bankach (70%) jest jednym z najwyższych w świecie. Trzeba przy tym zauważyć, że wyprzedawanie rodzimej gospodarki w obce ręce jest charakterystyczne dla zapóźnionych gospodarczo krajów Europy Wschodniej i Ameryki Południowej, a praktycznie niepraktykowane w krajach najlepiej rozwiniętych. Efektem tego typu polityki jest wyprowadzanie z kraju znacznej części zysku wypracowywanego przez krajowe przedsiębiorstwa, mające swoje centrale za granicą. Tego typu praktyki mogą doprowadzić do wyjątkowo tragicznego finału, o czym przekonał się rząd Meksyku w połowie lat 90. Rząd, uznawany za światowego lidera szybkiej prywatyzacji, który sprzedał ponad tysiąc państwowych przedsiębiorstw, doprowadził w pół roku Meksyk do ruiny. W wyniku nagłego wycofania zagranicznego kapitału spekulacyjnego, spowodowanego paniką przed wzrostem deficytu płatniczego, ponad pół miliona robotników straciło pracę.

   Najbardziej dramatyczne jest jednak to, że prywatyzacja z głównym udziałem kapitału zagranicznego miała się przyczynić do unowocześnienia polskiego przemysłu, zwiększenia jego wydajności i prawienia konkurencyjności na rynkach światowych, a tak naprawdę nie rozwiązała żadnego z tych problemów. Wzrost dochodu narodowego był w tej dekadzie stosunkowo niewielki, a na dodatek deficyt w handlu zagranicznym osiągnął rekordowo wysoki poziom.

   Całokształt prywatyzacji polskich przedsiębiorstw i banków najbardziej jednak kompromitują wyliczenia przedstawione przez autora książki, oceniające faktyczną wartość dokonanych transakcji. Z obliczeń tych wynika, że sprzedaż polskiego majątku zagranicznego inwestorom odbywa się za cenę nieprzekraczającą dziesiątej części jego rzeczywistej wartości!

   Z politycznego punktu widzenia, klęskę reform polskiej gospodarki, przeprowadzonych w latach 90. przez tzw. obóz posierpniowy, najwyraźniej obrazuje przedstawione przez Poznańskiego porównanie danych charakteryzujących rozwój społeczno-gospodarczy w latach 70. i w latach 90. Otóż dochód narodowy w ˝dekadzie Gierka˝ wzrósł o 70%, a w ˝dekadzie Balcerowicza˝ o 20%. Udział inwestycji w latach 70. wynosił 28-30%, a w 90. – 20%, wzrost majątku trwałego sięgnął w ˝dekadzie Gierka˝ 65%, a za Balcerowicza – 23%. Dług zagraniczny brutto wyniósł w ˝dekadzie Gierka˝ 24 mld dolarów, a w ostatnich dziesięciu latach – 58 mld dol. Na korzyść lat 70. zapisać można również większą prawie trzykrotnie liczbę wybudowanych mieszkań, większe spożycie mięsa, mleka i masła, a także dwukrotnie większą liczbę kupionych książek oraz większą o 100% liczbę przejazdów kolejowych. Nie można tutaj również pominąć wzrostu zatrudnienia w ˝okresie gierkowskim˝ o 2,1 mln nowych miejsc pracy, przy 2,5 mln wzroście bezrobocia w ˝dekadzie Balcerowicza˝.

   Panie premierze, dokładna analiza faktów przytaczanych przez prof. Poznańskiego w książce ˝Wielki przekręt – klęska polskich reform˝ wzbudza ogromne obawy co do następstw, które może pociągnąć za sobą niewłaściwie prowadzona prywatyzacja polskiego majątku. Pozwalam sobie dlatego zadać panu, jako prezesowi Rady Ministrów, kilka pytań, które mam nadzieję przyczynią się do rzetelnej oceny dotychczasowych dokonań na polu przekształceń własnościowych polskiego majątku, jak i do wypracowania przyszłej polityki państwa w tej dziedzinie.

   Czy obecny rząd dokonał oceny dotychczasowej prywatyzacji i czy zamierza zmienić sposób sprzedaży państwowych przedsiębiorstw tak, aby nie było wątpliwości, co do opłacalności zawieranych transakcji dla polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa?

   Czy rzeczywiście polski majątek został odsprzedany zagranicznym inwestorom w procesie prywatyzacji za ok. 10-20% jego rzeczywistej wartości? Jeżeli tak, to czy osoby odpowiedzialne za przebieg takiej prywatyzacji nie powinny ponieść odpowiedzialności karnej za działalność na szkodę państwa?

   Jak rząd może wytłumaczyć, że zadłużenie państwa i deficyt w obrotach bieżących z zagranicą rośnie w Polsce proporcjonalnie do postępującej prywatyzacji? Czy podjęte zostaną jakiekolwiek działania mające na celu przerwanie tej niekorzystnej zależności? Jeżeli tak, to jakie?

   W jakim stopniu polska gospodarka jest narażona na zapaść spowodowaną nagłym wycofaniem zagranicznego kapitału spekulacyjnego, tak jak to miało miejsce w Meksyku w płowie lat 90.? Czy istnieją jakieś mechanizmy zabezpieczające Polskę przed takim scenariuszem?

   Jak rząd ocenia zmiany technologiczne, które rzekomo miał wprowadzić obcy kapitał w prywatyzowanych polskich przedsiębiorstwach? W jakim stopniu polska produkcja została unowocześniona w ostatniej dekadzie, czy proporcjonalnie do udziału w niej obcego kapitału? Czy w wyniku sprzedaży obcym inwestorom polskich przedsiębiorstw wytwarzane przez nie produkty stały się bardziej konkurencyjne na rynkach zagranicznych?

   Czy rząd podziela zdanie prof. Poznańskiego, iż polskie reformy gospodarcze przeprowadzone w latach 90. były klęską w porównaniu z ˝epoką gierkowską˝? Jeżeli nie, to na podstawie jakich wskaźników gospodarczych rząd taką hipotezę odrzuca?

Click to access obled_reform.pdf

Z szacunkiem

Poseł Izabella Sierakowska

Lublin, dnia 16 czerwca 2000 r.

Click to access obled_reform.pdf

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: