DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – „Cała rodzina utraciła roczne dochody”. Sprzedawcy o zamknięciu cmentarzy 1 listopada

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Od jutra do poniedziałku cmentarze będą zamknięte – zapowiedział na popołudniowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych i 2 listopada w Dniu Zadusznym nie będziemy mogli odwiedzić grobów bliskich. Decyzja ta nie dotyczy pogrzebów. Powodem zamknięcia cmentarzy jest coraz większy wzrost zakażeń koronawirusem. Sprzedawcy zniczy i kwiatów, z którymi rozmawiała reporterka RMF FM, są zdruzgotani. Podkreślają, że decyzja zapadła bardzo późno.

Utraciliśmy roczne dochody całych rodzin – mówią reporterce RMF FM Anecie Łuczkowskiej sprzedawcy zniczy i kwiatów przy Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Są zdruzgotani decyzją rządu. Jak podkreślają, te kilka dni w roku w okolicy dnia Wszystkich Świętych to czas, gdy są w stanie najwięcej zarobić.

To nawet słów brak, jak oni ludzi potraktowali, ta partia. To są dziesiątki tysięcyPół roku nad tym pracujemy, cała rodzina. I co? Oni nas stawiają przed faktem dokonanym – mówi jedna ze sprzedawczyń.

To są roczne dochody całych rodzin. Tych rodzin są tysiące w skali całego kraju, które się tylko tym parają, żeby zrobić kwiaty czy znicze na Wszystkich Świętych – dodaje inny sprzedawca.

Co my mamy teraz z tym zrobić? Może kupić kozy i je tym nakarmić? Jesteśmy na lodzie – podkreślają.

Mają pretensje, że decyzja została ogłoszona tak późno. Kupiliśmy towaru na 50 tys., teraz nie można go zwrócić. Nie wiadomo, co będzie dalej – usłyszała nasza reporterka Aneta Łuczkowska.

Na Gorącą Linię RMF FM słuchacze informują nas natomiast o tłoku, jaki zaczął się na cmentarzach po ogłoszeniu decyzji przez rząd.

„Po ogłoszeniu zamknięcia ludzie masowo dziś ruszyli na cmentarze w Nowym Sączu. Miasto stoi w korkach, przy cmentarzach tłumy idących ludzi, jakiś dramat ogłoszenie tego na chwilę przed zamknięciem!!!” – napisał do nas słuchacz na fakty@rmf.fm

„Ogłoszenie informacji na ostatnia chwilę o zamknięciu cmentarzy to skrajna nieodpowiedzialność rządu. Mieszkam w małym mieście Ostrzeszów, podjechałam na cmentarz kilka minut po ogłoszeniu informacji i to, co się dzieje teraz podczas wyjazdu, to koszmar. Ludzie tłumnie biegiem udają się na groby bliskich, samochody stoją w korkach, a to małe miasto” – napisała z kolei pani Kinga.

Miasta zmieniają rozkłady jazdy

Z powodu decyzji rządu, miasta w ostatniej chwili zmieniają rozkłady jazdy komunikacji. Komunikacja w sobotę i w niedzielę będzie taka, jak w weekend, a od poniedziałku będzie komunikacja, która miała być wdrożona od 3 listopada – powiedział RMF FM wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Z kolei prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski podkreśla, że przygotowanie komunikacji na 1 listopada kosztowało stolicę milion zł. „Wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku. Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina” – napisał na Twitterze Trzaskowski.

Rząd zapowiada pomoc dla branży cmentarnej

Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie – stwierdził szef rządu Mateusz Morawiecki. Proszę się powstrzymać od wyjazdu – dodał. Jak tłumaczył, rząd nie chciał doprowadzić do sytuacji, by na cmentarzach i w komunikacji miejskiej gromadziło się wiele osób.

Premier Mateusz Morawiecki, już po konferencji, zapowiedział, że związku z decyzją dotyczącą zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni, zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller dodał w swoim wpisie na Twitterze, że „wsparcie będzie kierowane w szczególności do firm, które prowadzą działalność w zakresie sprzedaży kwiatów i zniczy”.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnym dobowym rekordzie zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono w Polsce 21 629 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 202 chorych na Covid-19. 

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: