NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„TUJE – TOKSYCZNE ŻYWOPŁOTY NISZCZĄ TWOJE ZDROWIE!”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tuje (żywotniki) od kilku lat w Polsce zyskały status stałego elementu „wystroju” ogrodu. Jesteśmy nimi otoczeni zewsząd – w sąsiedztwie, na cmentarzach, placach szkolnych, urzędowych, parkach itp. Zachwycamy się ich pięknym wyglądem i soczystą zielenią, nie zdając sobie sprawy z tego, że są to rośliny trujące, które rozpościerają nad nami niewidzialną mgłę toksyn…

Znalezione obrazy dla zapytania: tuje zdjecia

Czym jest tuja?

Tuje (zwane poprawnie żywotnikami) pochodzą ze wschodniej części Ameryki Północnej.

W Europie początkowo masowo zaczęli sadzić je Niemcy (później równie masowo przystąpili do wycinania na swych posesjach wszelkiego rodzaju iglaków), następnie trend sadzenia tui przybył do Polski, gdzie stała się ona krzewem powszechnie sadzonym w parkach, przydomowych ogrodach i na cmentarzach (stąd nazywane są też cmentarnym krzewem).

tuje-wycinanie.jpg
foto.123rf.com

Występuje wiele odmian tuj, które różnią się od siebie sylwetką, wysokością i zabarwieniem.

Najpopularniejszą jest żywotnik zachodni, który przypomina drzewo lub bardzo wysoki krzew o barwie od jasnozielonej do szarawozielonej.

Toksyczny krzew

Niewiele osób wie, że tuja to roślina szkodliwa dla zdrowia.

Wszystkie jej organy zawierają keton monoterpenu o nazwie tujon, który jest substancją trującą dla tkanki nerwowej i może spowodować w dawce toksycznej wystąpienie drgawek lub trwałych uszkodzeń komórek nerwowych.

Tujon jest neurotoksyną, co oznacza, że w dużych dawkach może powodować skutki uboczne i uzależniać, ale w umiarkowanych ilościach ma właściwości lecznicze.

Znalezione obrazy dla zapytania: tuje zdjecia

Problem w tym, że większość żywotników ma tak silne właściwości toksyczne olejków eterycznych, że wystarczy przyjąć 10-15 kropli, by doszło do śmierci.

Dlatego też spożywanie olejku z tui jest całkowicie zabronione!

Zatrucia wewnętrzne powodują następujące objawy: mdłości, bóle brzucha, niestrawność, krwawienia, skurcze, wymioty i biegunkę, a przy dużej dawce trucizny następuje uszkodzenie wątrobynerek, śluzówki żołądka oraz bóle głowy, porażenie układu  nerwowego i utrata świadomości.

tuje-substancje-toksyczne.jpg
foto.123rf.com

Substancje toksyczne zawarte w organach żywotnika mogą działać na organizm człowieka zarówno przy kontakcie z rośliną, powodując podrażnienie skóry i wysypkę alergiczną, jak i podczas wdychania jej oparów.

Olejki eteryczne tui, zwłaszcza w okresie kwitnienia (pod koniec marca i na początku kwietnia) najsilniej działają na ludzi, wywołując m.in. zawroty głowy, katar sienny, suchy kaszel, astmę i duszności, które lekarze nazywają „dolegliwościami bez uzasadnionych przyczyn”.

Niektórzy twierdzą również, że tuja wytwarza złe pole energetyczne, które działa negatywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, otumaniając i przyćmiewając pracę ludzkiego umysłu.

Trujące dla środowiska

Warto podkreślić, że tuje są nie tylko toksyczne dla ludzi, ale także zwierząt i pozostałej flory.

Jej igły są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i zwierząt, zwłaszcza koni.

Opary wytwarzane przez żywotniki są groźne dla pszczół, dlatego te omijają je szerokim łukiem.

martwe-pszczoły.jpg
foto.123rf.com

Jednak ich gęstość jest doskonałym siedliskiem kleszczy, które z roku na rok atakują coraz mocniej (nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tuje otaczają nas wszędzie).

Poza tym tuja to iglak, który bardzo rozpowszechnia choroby grzybowe w ziemi, silnie działające na uprawiane warzywa, krzewy i drzewa owocowe, dlatego też coraz częściej administracje Rodzinnych Ogródków Działkowych (ROD) apelują o unikanie sadzenia tui jako żywopłotów otaczających działkę.

Mając świadomość tego, ile szkód może wyrządzić życie w otoczeniu „zachodnich” krzewów, powinniśmy powrócić do natury naszych przodków.

Znalezione obrazy dla zapytania: tuje zdjecia

Dlaczego otaczamy się „obcymi” roślinami i krzewami?

W ileż pięknych drzew i krzewów obfituje polska flora?

Gdzie zapomniane dęby, jesiony, brzozy, akacje, klony, buki czy też jarzębiny?!

Czemu z naszych ogrodów i z naszego zielonego otoczenia zniknęły symboliczne drzewa, które stabilizują nasze pole energetyczne, dodają energii, siły i mocy zdrowia?

Nie dajmy się omamić zachodnią modą, postawmy na to, co nasze…

 

zrodlo:odkrywamyzakryte.com

CZERWONE

5 thoughts on “„TUJE – TOKSYCZNE ŻYWOPŁOTY NISZCZĄ TWOJE ZDROWIE!”

 1. TUJE NIE MAJĄ IGIEŁ ptaki tam gniazda zakładają i nic im nie jest
  „Jej igły są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i zwierząt, zwłaszcza koni.”

  Grzyby powstają od zakwaszenia gleby PH poniżej 5.5
  Kleszcze są wszędzie np: trawy ale nie w takim nasileniu raczej kryją się po krzakach i też mogą działać do 1.5 metra w górę, wystarczy wykarczować trochę

  o wiele gorsze są grzyby trujące
  JAK ROŚLINY TO TYLKO PLASTIKOWE 🙂 HAHA

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: