DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) -Zatrzymanych rzuca się na ziemię, przyciska im twarz kolanem do ziemi. Rada Europy krytycznie o Polsce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Europejski Komitet ds. Zapobiegania Torturom zarzuca Polsce nadużywanie przez policję siły podczas zatrzymań, utrudnianie zatrzymanym dostępu do pomocy prawnej i brak możliwości poinformowania rodziny.

Komitet ds. Zapobiegania Torturom to jedna z instytucji Rady Europy – organizacji zajmującej się wspieraniem praw człowieka i demokracji.

Rok temu jego przedstawiciele przez ponad tydzień, bez zapowiedzi, wizytowali policyjne izby zatrzymań i areszty w Polsce.

Komitet alarmuje: Zatrzymanych rzuca się na ziemię, przyciska im twarz kolanem do ziemi

Po serii kilkudziesięciu wywiadów z zatrzymanymi i aresztowanymi Komitet opisał w raporcie, że w Polsce m.in. rzuca się zatrzymanych na ziemię, przyciska kolanem twarz zatrzymanego do ziemi, zakuwa ręce do tyłu i podnosi zatrzymanych za tak skute ręce.

Zatrzymani bardzo często nie mieli dostępu do prawnika, szczególnie w początkowej fazie zatrzymania.

Komitet zwrócił również uwagę na praktykę odcinania w pierwszych tygodniach aresztu dostępu do kontaktu z prawnikiem i rodziną.

Instytucja alarmuje ponadto, że w polskich aresztach i izbach zatrzymań brakuje odpowiedniej opieki medycznej.

Szef MSWiA i jego zastępcy nie znaleźli czasu na spotkanie

Delegacja Komitetu odwiedziła izby zatrzymań w Gdańsku, Krakowie, Sopocie i Warszawie oraz areszty w Gdańsku, Krakowie i Warszawie Służewcu.

Komitet chwali współpracę z policją i zarządami aresztów, ale zauważa również, że ani szef MSWiA, ani żaden z jego zastępców nie znaleźli czasu na spotkanie ws. wstępnych ustaleń raportu.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: