DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Unikanie odpowiedzialności czy nieodpowiedzialność

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ten atak ma zniszczyć Polskę. Ma doprowadzić do tryumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego – mówił wczoraj prezes PiS. Atakującymi są demonstranci, protestujący przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji, broniący – to członkowie i zwolennicy PiS, chroniący przed atakami Kościół. Dlaczego Kościół, skoro to nie on zawinił?Prezes PiS Jarosław Kaczyński na zdjęciu z lipca 2020 roku /Art Service /PAP

Wielokrotnie stwierdzano publicznie, że Jarosław Kaczyński od lat prowadzi bardzo szczególną grę, w której wykorzystuje niemal wszystkie dostępne środki. Jeśli na jego oświadczenie spojrzeć w kategoriach takiej właśnie politycznej gry, jego przekaz wygląda na zupełnie inny niż literalnie odczytana treść bulwersującego oświadczenia.

W politycznej grze

Komunikat, przekazany za jego pomocą stwierdza, że adresatem potężnego społecznego oburzenia nie są rządzący, ani powołany przez nich Trybunał, tylko Kościół. A że, jak podkreśla Kaczyński, tylko Kościół stworzył jedyny powszechny system moralny w Polsce – jego obrona jest powinnością patriotów. Dlatego właśnie Kaczyński mówi: „Wzywam wszystkich członków Praw i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła”.

Na pierwszy rzut oka przekaz jest jasny. Po drugim jednak widać w nim zgrabną manipulację. Po pierwsze nie wszyscy pewnie zgodzą się z tym, że jedynie zasady Kościoła to jedyny powszechnie znany system moralny w Polsce, i z całą pewnością istnieją osoby, które mają pełnię praw obywatelskich nie uznając ich.

Znacznie bardziej jednak rzuca się w oczy to, że to nie z powodu działań Kościoła wyszły na ulice tłumy kobiet i nie tylko. Obecne demonstracje nie są problemem Kościoła, ale właśnie prezesa Kaczyńskiego. To on uosabia i jednocześnie uzasadnia kłopoty wyraźnie tracącego poparcie społeczne rządu i pozbawionego autorytetu Trybunału Konstytucyjnego, który stworzył na własne potrzeby.

Twierdząc, że demonstranci atakują Kościół prezes Kaczyński stara się odwrócić uwagę od tego, że atakują głównie jego samego, jego partię i zdominowane przez nią instytucje państwa. Wzywając do obrony Kościoła w istocie może prowokować do jego atakowania, usuwając w cień siebie, swoją partię i realizujących ich oczekiwania sędziów TK.

Groteskowy patos słów, którymi prezes zapowiada zniszczenie przez rzekomo „wyszkolonych” demonstrantów Polski i zakończenie historii narodu, w tejże historii pasowałby może do ataków na Kościół.

Do ataków na jedną z partii politycznych, jej prezesa i zdominowane przez nich instytucje nie pasuje jednak kompletnie. Zniszczenie wpływów i koniec historii PiS i obecnego Trybunału Konstytucyjnego nie oznacza zniszczenia Polski i końca Polaków. Byłaby to tylko przegrana Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes czy wicepremier ds. bezpieczeństwa

Na gruncie faktów słowa Jarosława Kaczyńskiego mają jeszcze jeden bardzo niepokojący aspekt – poza funkcją w partii Kaczyński jest też wicepremierem. Świeckim urzędnikiem. W kraju, gdzie naprawdę obowiązuje rozdział Kościoła od Państwa nawoływanie przez wicepremiera do opowiadania się po stronie Kościoła (wiemy przecież, że jednego z wielu) i publiczne przedkładanie tworzonych przez niego zasad moralnych nad inne byłoby zapewne niedopuszczalne.

A jeśli dzieje się to w obliczu gwałtownych niepokojów społecznych i w szczycie pandemii, nad której rozwojem rząd wyraźnie nie panuje, zaś mówiący te słowa polityk jest w nim wicepremierem i to odpowiedzialnym za bezpieczeństwo – jest to zwyczajnie szkodliwe.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: