DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) -Rząd rozważał pełny lockdown od soboty. Pomysł upadł z powodu protestów kobiet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W rządzie upada pomysł wprowadzenia od najbliższej soboty pełnego lockdownu, czyli zamknięcia gospodarki. Gabinet Mateusza Morawieckiego rozważał tę opcję jeszcze w weekend i poniedziałek. Jak jednak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, z powodu ulicznych protestów kobiet scenariusz ten został odłożony na półkę.

Masowe protesty trwają w Polsce od ostatniego czwartku: Polacy codziennie wychodzą na ulice w wielotysięcznych demonstracjach, by manifestować sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów aborcyjnych.

Właśnie w czwartek Trybunał pod przewodnictwem prezes Julii Przyłębskiej za niezgodne z konstytucją uznał przepisy zezwalające na aborcję w przypadku stwierdzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płodu.

Od tego momentu przez kraj przetacza się fala protestów.

W poniedziałek uliczne blokady i demonstracje zorganizowane zostały w kilkudziesięciu miastach w całym kraju [RELACJĘ NA ŻYWO z tych protestów znajdziesz TUTAJ! >>>>].

W Katowicach protestowało około 12 tysięcy ludzi, w Krakowie około pięciu, kilka tysięcy wyszło również na ulice Poznania. W Częstochowie w manifestacji uczestniczyło około 2 tysięcy ludzi, a kontrmanifestacja zgromadziła około 150 demonstrantów.

Dzień wcześniej na ulice Białegostoku wyszło 11 tysięcy protestujących, w Katowicach – 4 tysiące, w Rzeszowie około dwóch.

Co istotne, protestują nie tylko duże, ale i mniejsze miasta.

W poniedziałek na przykład na Podkarpaciu demonstracje odbyły się m.in. w Przemyślu, Krośnie, Ustrzykach Dolnych i Jaśle, w niedzielę na Pomorzu Zachodnim: w Drawsku Pomorskim, Barlinku i Szczecinku.

Pełny lockdown nie pomógłby w walce z koronawirusem, za to uderzyłby w gospodarkę

W tej sytuacji – jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM – mimo kolejnych rekordów liczby zakażeń koronawirusem rząd odłożył na półkę rozważany jeszcze w weekend i poniedziałek scenariusz pełnego lockdownu, który miałby być wprowadzony od najbliższej soboty.

Uznano, że w tej chwili próba zamknięcia społeczeństwa w domach raczej by się nie powiodła, bo protestujący nie posłuchaliby zakazu wychodzenia z domów.

Już w tej chwili, od ostatniej soboty, obowiązuje zakaz spotkań i zgromadzeń powyżej 5 osób.

Wszystko to oznacza, że pełny lockdown nie przyniósłby żadnego pozytywnego efektu zdrowotnego – a jedynie negatywne skutki gospodarcze.

Zamknięcie części sklepów, pełne zamknięcie żłobków, przedszkoli i szkół oraz zakaz wychodzenia z domów uderzyłyby w gospodarkę, a wielu Polaków wpędziły w długi.

Dodatkowo – jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM – rząd uznał, że pełne zamknięcie sprawiłoby, że… ludzie mieliby więcej czasu na protesty.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: