Dobromir Sośnierz. / foto: Prt Sc YouTube

Dobromir Sośnierz, reprezentant wolnościowego skrzydła Konfederacji, wygłosił z mównicy sejmowej mocne przemówienie na temat obecnej sytuacji w Polsce.

– Przed chwilą słyszeliśmy tutaj posłów Platformy i Lewicy krzyczących: „To jest wojna!” – zauważył poseł Sośnierz. – Ludzie opanujcie się. Podgrzewacie emocje. Zaraz poleje się krew na ulicach i ludzie będą się powoływali na to, że słyszeli w Sejmie, że jest wojna. Bo na wojnie się zabija – dodał polityk.

Zganienie lewicowych posłów nie było jednak celem wystąpienia polityka. Konfederata domaga się odwołania z funkcji wiceszefa rządu prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

– W związku z wydarzeniami z ostatnich dni – składam wniosek formalny o zwołanie konwentu seniorów i dodanie do porządku obrad dyskusji nad odwołaniem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. W związku z tym, że rząd nie panuje nad sytuacją na ulicach – mówił Sośnierz.

– W ciągu kilku dni na ulicach rośnie fala agresji, podsycanej i wspieranej przez polityków Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Dochodzi do aktów wandalizmu, niszczenia mienia, profanacji świątyń, ataków fizycznych, wulgarnych i pełnych nienawiści okrzyków – wymieniał polityk. – I łamania dopiero co wprowadzonych ograniczeń sanitarnych, za którymi oni [Sośnierz wskazał palcem ławy Lewicy – red.] sami głosowali – dodał.

– A rząd pokazuje się tylko słaby wobec silnych i silny wobec słabych, bo demonstrację antymaseczkową rozgonił z całą bezwzględnością. Tymczasem tylko patrzy defilujące feministki i ludzi obrzucających farbą kościoły.

Wystąpienie posła Konfederacji było zagłuszane przez rozmowy i pokrzykiwania z różnych części sali plenarnej.

nczas.com