Postulaty Strajku Kobiet

Dzisiaj Ogólnopolski Strajk Kobiet przedstawił swoje postulaty. Jest ich kilka:
1. Dymisja rządu;

2. Zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wycofanie religii ze szkół;

3. Pełne prawa dla kobiet. – Nie żądamy wycofania oświadczenia pani Przyłębskiej, ale w pełni legalnej aborcji. Środki antykoncepcyjne powinny być refundowane przez państwo – zaznaczała Marta Lempart;

4. Usprawnienie ochrony zdrowia w czasie pandemii, pomoc dla osób poszkodowanych ekonomicznie, przedsiębiorców i pomoc dla ludzi kultury;

5. Prawdziwy Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i urząd Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zapowiedziano też powołanie rady konsultacyjnej.
Od tego czasu Polacy codziennie wychodzą na ulice. Wtorek to szósty dzień protestów.
W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

Decyzja TK

Przypomnijmy: W czwartek (22 października) Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Zapowiedź relacji

Rozpoczęcie relacji: wtorek, 27 października 2020 godz. 17:02
Wtorek (27 października) to szósty dzień protestów po orzeczeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Demonstranci zgromadzili się m.in. przed Sejmem, ale spontaniczne manifestacje organizowane są także w innych miejscach kraju. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.
interia.pl