DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

BIZNES O NAJNOWSZEJ PROPOZYCJI RZĄDU: TARCZA BRANŻOWA NIE ROZWIĄZUJE PROBLEMU ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Rząd planuje wesprzeć kolejne firmy przeżywające kłopoty w związku ze wstrzymaniem lub ograniczeniem działalności. Warunkiem otrzymania pomocy z tzw. tarczy branżowej jest spadek obrotów w ujęciu rocznym co najmniej o 40 proc. To oznacza, że nie załapią się na nią firmy, które otworzyły swój biznes na krótko przed wybuchem pandemii.

Do Sejmu trafił już projekt tzw. tarczy branżowej, która przewiduje, że firmy z branż gastronomicznej, rozrywkowej, fitness, ale także sprzedaży detalicznej otrzymają pomoc. W sumie chodzi o 25 rodzajów szczegółowej działalności według PKD.

– Tarcza branżowa jest na pewno potrzebna, choć pewne elementy są zastanawiające. Postojowe czy składki na ZUS były już wcześniej zapowiadane i przedstawiciele branży się tego spodziewali, a nowością jest zapowiedziana mikrodotacja w wysokości 5 tys. zł, która może być łatwo umorzona – ocenia Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP. Dodaje jednocześnie, że kryteria otrzymania pomocy są takie, że nie wszyscy z niej skorzystają.

Jednym z warunków jest spadek przychodów w listopadzie 2020 r. o co najmniej 40 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w listopadzie 2019 r.W przypadku postojowego przedsiębiorcy mogą wziąć pod uwagę spadek w październiku 2020 r. do października 2019 r.

– Współczuję firmom, które się nie załapią, bo np. otworzyły się grudniu ubiegłego roku bądź w styczniu tego roku i mówiąc kolokwialnie wytrzymały pierwszy lockdown, udało im się utrzymać biznes w okresie wakacyjnym, kiedy  można było funkcjonować w miarę normalnie np. jeśli chodzi o restauracje, ale nie będą one w stanie wykazać spadku obrotów, bo rozpoczęły biznes po okresie wskazanym w ustawie. W tym kontekście warto byłoby oprzeć się na innym, np. półrocznym przedziale czasowym – komentuje Arkadiusz Pączka.

Z tarczy branżowej niezadowoleni są przedstawiciele branży gastronomicznej, bo ich zdaniem stali się kozłami ofiarnymi, a zaprezentowana pomoc jest absolutnie niewystarczająca.

– W tej chwili rząd sam niejako doprowadza do sytuacji kryzysowej, bo nie rozmawia z branżą na temat wdrożenia programów stabilizacyjnych w dobie pandemii. Chodzi tutaj o potraktowanie różnych typów lokali gastronomicznych w różny sposób, bo inna jest specyfika domu weselnego, a inna pubu, klubu, kawiarni czy restauracji – mówi Interii Sławomir Grzyb, sekretarz generalny zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.

Jak dodaje,  „rząd wpadł na genialny pomysł, że pozamyka wszystkie restauracje”. – Gastronomia została kozłem ofiarnym, którego poświęcono w sytuacji walki z koronawirusem. To wsparcie, które w tej chwili otrzymała, jest niewystarczające. Postojowe w listopadzie – na razie nie wiemy jakie ono będzie, bo nie zostało to podane. Mamy 5 tys. złotych dotacji, zwolnienie z ZUS za jeden miesiąc, a mamy do czynienia w tej chwili ze stanem nadzwyczajnym, który trwa w gastronomii od marca – ocenia Sławomir Grzyb. – To kropla w morzu potrzeb – podsumowuje.

Zdaniem eksperta Pracodawców RP, z wypowiedzi premiera podczas konferencji na temat tarczy branżowej wynika, że gastronomia i branża fitness  się nie otworzą i raczej trzeba się liczyć z dłuższym lockdownem, a to oznacza, że firmy nie będą miały szansy odbić sobie przychodów w okresie świątecznym  – mówi ekspert Pracodawców RP.

Premier Morawiecki powiedział, że wartość wsparcia dla przedsiębiorców to 1,8 mld zł, propozycje wsparcia dotyczą listopada, ale jeżeli będzie konieczne przedłużenie obostrzeń, to wsparcie będzie przedłużone na kolejne miesiące.

Zdaniem przedstawicieli biznesu ważna jest zapowiedź dotycząca powstania tarczy prawnej, ale kluczowe jest to, żeby oznaczało to wstrzymanie się od kolejnych zmian podatkowych i w prawie gospodarczym.

– Mam nadzieję, że to będzie tarcza prawna, która będzie chroniła przedsiębiorców przed wszystkimi nowymi regulacjami podatkowymi choćby na okres 12 miesięcy, bo nie chodzi o to, żeby stworzyć ogólną konstytucję biznesu, ale o to, żeby nie wprowadzać kolejnych zmian podatkowych i żeby był spokój regulacyjny. To będzie trudna tarcza, bo są zapędy różnych resortów do tworzenia kolejnych projektów ustaw – podkreśla Arkadiusz Pączka.

Jednym z kontrowersyjnych przykładów jest projekt dotyczący opodatkowania CIT spółek komandytowych.

Wicepremier Gowin zapowiedział jednocześnie, że trwają analizy dotyczące ewentualnych dopłat do czynszów, które są istotnym kosztem np. w gastronomii i jest to jeden z najczęściej wysuwanych postulatów przez środowiska biznesowe. Jednocześnie zaznaczył, że „to nie jest sprawa prosta, również ze względu na prawne regulacje międzynarodowe”.

Monika Krześniak- Sajewicz, Dominika Pietrzyk

INTERIA.PL
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: