DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Jest wyrok ws. zabójstwa gen. Marka Papały

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sąd uniewinnił Igora M., ps. Patyk, ze wszystkich zarzutów, w tym głównego zarzutu: zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały. Wyrok zapadł po ponad 22 latach od zbrodni – jednej z najgłośniejszych w historii III RP.

Sąd uniewinnił Igora M. ps. Patyk od wszystkich postawionych mu przez łódzką prokuraturę zarzutów, w tym głównego zarzutu zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały.
Pozostałe sześć osób oskarżonych sąd również uniewinnił, bądź zdecydował o umorzeniu postępowania.

Marek Papała, który dowodził polską policją od stycznia 1997 do stycznia 1998 roku, został zastrzelony 25 czerwca 1998 przy ul. Rzymowskiego w Warszawie, w samochodzie zaparkowanym przed blokiem, w którym mieszkał.

„Słowik” i Bogucki uniewinnieni

Proces, w którym głównym oskarżonym był „Patyk”, był już drugim w tej sprawie.

W 2009 roku do warszawskiego sądu okręgowego trafił pierwszy akt oskarżenia dotyczący zabójstwa gen. Papały: przeciwko Andrzejowi Z. „Słowikowi” i Ryszardowi Boguckiemu, zarzucający im m.in. nakłanianie do morderstwa.

W lipcu 2013 sąd uniewinnił Boguckiego i „Słowika”, uznając, że zebrane dowody były „kruchymi, rozrzuconymi ogniwami, które prokurator tylko w swoim przekonaniu zestawił w mocny łańcuch”.

„Sąd nie wie, dlaczego zabito gen. Marka Papałę” – przyznał wtedy sędzia Paweł Dobosz.

Apelacji nie wniesiono, wyrok się uprawomocnił.

Prokuratura: Sprawcy zamierzali ukraść samochód Papały. Najpewniej nie wiedzieli, do kogo należy auto

W 2012 roku – a więc jeszcze przed zakończeniem procesu Boguckiego i „Słowika” – łódzka prokuratura ujawniła, że według jej ustaleń do zabójstwa byłego szefa polskiej policji doszło w wyniku napadu rabunkowego przeprowadzanego przez kilkuosobową grupę.

Według łódzkich śledczych, sprawcy zamierzali ukraść samochód Papały – Daewoo Espero – i prawdopodobnie nie wiedzieli, do kogo auto należy.

Podczas napadu Igor M., ps. Patyk, miał oddać do Papały śmiertelny strzał.

Sam M. (wcześniej Igor Ł.) od kilkunastu lat ma status świadka koronnego, który uzyskał za współpracę z wymiarem sprawiedliwości ws. kradzieży samochodów i korupcji.

Akt oskarżenia oparty m.in. na zeznaniach świadka koronnego

Ustalenia łódzkiej prokuratury oparte były m.in. na zeznaniach innego świadka koronnego – Roberta P., byłego członka grupy przestępczej, do której należał „Patyk”.

„Nie widziałem jeszcze tak bezczelnej i kłamliwej wersji, jaką w tej sprawie wymyślił sobie świadek koronny” – tak zeznania Roberta P. komentował jeszcze w 2013 roku jeden z obciążanych przez niego podejrzanych.

Akt oskarżenia przygotowany przez łódzką prokuraturę trafił do sądu w maju 2015 roku.

W procesie obrona Igora M. domagała się uniewinnienia go z zarzutu zabójstwa i umorzenia postępowania w przypadku zarzutów związanych z kradzieżami samochodów.

„Nikt z nas nigdy nie pozbawił nikogo życia, na tej sali nie znajduje się nikt, kto miał związek z tym przestępstwem” – podkreślał sam Igor M.

Wraz z nim oskarżonych było sześć innych osób. Trzej mężczyźni – Robert J., Mariusz M. i Tomasz W. – oprócz kradzieży oskarżonych zostało o dokonanie rozboju na Papale, za co prokuratura zażądała 15 lat więzienia.

W przypadku większości zarzutów – w tym najpoważniejszego: zarzutu rozboju – obrona wnosiła o uniewinnienie.

Obrońcy oskarżonych o rozbój podkreślali, że nie ma nawet dowodów na to, że ich klienci znajdowali się na miejscu zbrodni.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: