DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zarobki w korporacjach. Ile zarabia junior account, senior, lider w Katowicach? Sprawdziliśmy, ile płacą w „korpo”. Oto stawki brutto ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Zastanawiacie się, jakie są zarobki w korporacjach w Katowicach? Oto zarobki aktualne na rok 2020. Tyle zarabia się w firmach z obszaru BPO, SSC/GBS, IT i R&D, czyli tych, które lokują się w katowickich nowych biurowcach, jak Silesia Business Park, .KTW, Face2Face, Silesia Star i które co roku dostarczają na rynek tysiąc nowych miejsc pracy. Jest ich już 110. W Katowicach – w 94 biurowcach. Pomimo pandemii COVID-19 prognozowane zatrudnienie ciągle rośnie.

Czy wiecie, że w Katowicach jest już 25 tysięcy pracowników biurowych? To ludzie, którzy codziennie wypełniają swoje zawodowe obowiązki najczęściej w nowoczesnych biurowcach przy Roździeńskiego, Korfantego, Chorzowskiej, Murckowskiej. Firma Colliers International przygotowała jesienią 2020 raport o ich zarobkach.

Zarobki w korporacjach

To zarobki w firmach z zakresu BPO, SSC/GBS, IT i R&D, czyli najprościej mówiąc – firm zajmujących się usługami dla biznesu. Takich firm w Katowicach i okolicach (w metropolii) ulokowało się już 110. W samych Katowicach zaś są 94 biurowce.

  • BPO to skrót angielskiej nazwy „business process outsourcing”, oznacza zlecenie wykonania usługi na zewnątrz. Mamy z nim do czynienia, gdy np. w firmie nie ma własnego działu księgowości czy IT.
  • SSC to z kolei shared services center – centrum usług wspólnych – które działają na rzecz firmy lub grupy firm.

W tych firmach zaś można pracować w działach:

  • R&D (research & development, usługi badawczo-rozwojowe (B+R)
  • F&A – Finance & Accounting, rachunkowość i księgowość.
  • AP – Accounts Payable (dział zobowiązań)
  • AR – Accounts Receivable (dział należności)
  • GL – General Ledger (dział księgi głównej)

I zarobki w tych właśnie działach ujął w raporcie Colliers International, a my prezentujemy w galerii.

Oto miesięczne wynagrodzenia brutto w PLN, pracownicy biurowi w Katowicach.

Katowice i cała metropolia są w ostatnich latach atrakcyjnym miejscem dla dużych korporacji. Dlatego też powstaje tu tak wiele nowoczesnych biurowców. Dodatkowo rocznie mury śląskich i zagłębiowskich uczelni opuszcza 24 tys. wykwalifikowanych absolwentów. To przyciąga zarówno międzynarodowych najemców, jak i inwestorów.

– Relatywnie wysokie wynagrodzenia, szeroka gama benefitów, coraz bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb, możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku, to tylko niektóre elementy wyróżniające sektor i nadające mu miano jednego z najbardziej atrakcyjnych w regionie – komentuje Marta Kaczmarczyk, Branch Manager Professionals w Randstad.

– Rynek pozostaje stabilnym centrum rozwoju usług z branży BPO, SSC/GBS, IT oraz R&D, corocznie przybywa tu około 1 tys. miejsc pracy wg szacunków ABSL – czytamy w raporcie Colliers International. – Lokalizacja istniejących budynków biurowych to okolice głównych arterii komunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem ul. Chorzowskiej oraz al. Korfantego, ul. Murckowskiej, al. Górnośląskiej i al. Roździeńskiego.
Oto TOP 5 największych biurowców Katowic.

Na następnych zdjęciach: największe budynki biurowe w Katowicach w 2020 roku

Największe biurowce w Katowicach. TOP 5. Rynek biurowy w 202…

– Firmy z obszaru BPO, SSC/GBS, IT i R&D to już ponad 110 centrów, gdzie pracę każdego dnia rozpoczyna ponad 25 tys. osób. To specjaliści, ale także studenci, posługujący się językami obcymi, którzy rozwijają swoje kompetencje w centrach realizujących procesy F&A, IT czy HR. Pomimo pandemii COVID-19 prognozowane zatrudnienie ciągle rośnie. Dziś na katowickim rynku zauważalny jest stopniowy wzrost zaawansowania obsługiwanych przez centra procesów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj przedsiębiorstwa sektora IT. Ciągły wzrost zatrudnienia, połączony ze zmianą jakościową dostępnych stanowisk, sprawia, iż wskazane miejsca pracy są nie tylko nowoczesne ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjne i na kandydatów działają jak magnes – dodaje Marta Kaczmarczyk.

Oto jeden z największych kompleksów biurowych Katowic, Face2Face

Tak Face2Face prezentuje się w październiku 2020 z ostatniego piętra Stalexportu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Face2Face w Katowicach gotowy. Nie ma już rusztowań.

Przypomnijmy. Zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Katowicach na koniec pierwszego półrocza 2020 r. wyniosły niemal 560 tys. m. kw. W budowie jest 238 tys. mkw. Kolejne 220 tys. mkw jest planowane do końca 2023 r. Wśród największych projektów pozostających w budowie można wymienić projekt wieżowy .KTW II (39,9 tys. m2 , TDJ Estate), dwie wieże biurowe w inwestycji Global Office Park (łącznie 53,7 tys. m2 , Cavatina), budynek B w ramach kompleksu Face2Face Business Campus (26,1 tys. m2, Echo Investment) czy I fazę Silesia for Business (26 tys. m2, TriGranit).

dziennikzachodni

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: