Politycy nie mają pomysłu w jaki sposób rozwiązać konflikt, który został wygenerowany w Polsce a jednocześnie jak poradzić sobie z koronawirusem. Dlatego coraz bardziej realne są przyspieszone wybory. Taki scenariusz mieli omawiać politycy na Nowogrodzkiej. Dla PiS pozostawanie u władzy jest dzisiaj pułapką bez wyjścia.

Opozycja proponuje rząd fachowców oraz ekspertów. Dzisiaj nie ma w Polsce miejsca na politykę, trzeba działać by ratować kraj! PiS tego kompletnie nie rozumie. Nadal zachowuje się tak, jakby był to jakiś konflikt polityczny. W rzeczywistości pandemia pustoszy nasz kraj i czas się zająć jego ratowaniem.

Powinny zostać podjęte trudne ale potrzebne decyzje: obniżenie podatków, obniżenie wydatków z budżetu państwa, zamrożenie programu 500 plus, podwyższenie wieku emerytalnego, zmniejszenie biurokracji. Tak robią kraje ościenne i wygrywają. PiS zamknął się w swoim kółku nienawiści i trwa w przekonaniu, że jakoś to będzie.

Dzisiaj na Nowogrodzkiej nie mówi się o ratowaniu państwa. Mówi się o ucieczce od odpowiedzialności, o nowym rozdaniu, o nowych wyborach. PiS wierzy, że przy pomocy TVP może je wygrać. Oni nadal nic nie rozumieją…

wiesci24