DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Michał Dworczyk bez kwarantanny po spotkaniu z zakażonym koronawirusem prezydentem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk nie został skierowany na kwarantannę, mimo że w piątek spotkał się z prezydentem. Razem wizytowali powstający na Stadionie Narodowym szpital tymczasowy. W sobotę okazało się, że Andrzej Duda ma koronawirusa.

„Zostało przeprowadzone przez sanepid dochodzenie epidemiologiczne, wszyscy, którzy mieli kontakt z prezydentem zostali przepytani i w wyniku tego dochodzenia w sobotę wieczorem otrzymaliśmy informację, że nie zostaniemy objęci kwarantanną” – powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek przypomniał, że 99 proc. Polaków po kontakcie z osobą zarażoną kierowanych jest na kwarantannę i bez pytań sanepidu o przebieg spotkania, okoliczności i zabezpieczenia. Minister Dworczyk jednak z nim się nie zgodził.

„Każdy kto zostaje objęty kwarantanną ma przeprowadzany wywiad. O tym mówią przepisy” – mówił. Przyznał też, że „od jakiegoś czasu” najbliżsi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego, oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, mają codziennie wykonywane testy antygenowe. „Ja w tej wąskiej grupie jestem” – dodał.

Dworczyk o szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym: W piątek ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów

„Mamy nadzieję, że w najbliższą środę zakończą się wszystkie prace związane z oddaniem I etapu, czyli 300 łóżek do terapii tlenowej, w tym kilkunastu łóżek OIOM-owych. W czwartek wejdą zespoły pracowników medycznych” – tak przebieg prac w powstającym na Stadionie Narodowym szpitalu tymczasowym opisuje Michał Dworczyk z kancelarii premiera. Dodał, że po szkoleniu personelu w piątek po południu szpital ma mieć gotowość do przyjęcia pacjentów.

„Takie są założenia, ale trzeba powiedzieć, że tego rodzaju projekt jest realizowany po raz pierwszy w historii Polski i w związku z tym natykamy się na różnego rodzaju niespodzianki i wyzwania. Zawsze jest możliwość jakiegoś opóźnienia” – zastrzegł gość Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. „Taki jest plan” – dodał.

Michał Dworczyk dodał, że szpitale tymczasowe, które zgodnie z zapowiedzią rządu mają powstać w każdym mieście wojewódzkim, będą gotowe w listopadzie.

PiS a ustawa aborcyjna

Czy Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało zmieniać ustawę aborcyjną po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w związku z wadą płodu jest niekonstytucyjna?

Takie pytanie także padło w Porannej rozmowie w RMF FM w związku z ogólnopolskimi protestami dziesiątek tysięcy osób.

„W tej chwili nie ma żadnych prac nad zmianą legislacyjną, ale nie wolno lekceważyć żadnych głosów” – odpowiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk: To, co się dzieje od kilku dni na ulicach Warszawy, jest absolutnie niedopuszczalne

„To, co się dzieje od kilku dni na ulicach Warszawy jest absolutnie niedopuszczalne” – stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Michał Dworczyk. W ocenie szefa KPRM podczas demonstracji przeciw wyrokowi TK ws. aborcji łamane jest prawo.

„Trzeba powiedzieć o zagrożeniu epidemiologicznym, które stwarzają duże zgromadzenia, o łamaniu przepisów, które zostały wprowadzone w związku z pandemią – przepisów dotyczących liczby osób, które mogą się gromadzić w jednym miejscu. Ale też absolutnie nie może być zgody na jakąkolwiek przemoc wobec kogokolwiek” – powiedział.

Ostro skrytykował ataki na funkcjonariuszy policji zabezpieczającej marsze w polskich miastach.

Dworczyk podkreślał, że płynące z obozu Zjednoczonej Prawicy sygnały o tym, że będą prace nad doprecyzowanie zapisów ustawy regulującej kwestie aborcji, nie są stanowiskiem całej partii. O takiej możliwości mówił w piątek w TVN24 poseł PiS Bolesław Piecha. „Według mojej wiedzy była to prywatna opinia pana posła Piechy. Nie wiem, żeby jaki jakiś plan tego rodzaju w klubie parlamentarnym czy rządzie był przygotowywany” – mówił gość Roberta Mazurka.

Szef KPRM odpierał też zarzuty o upolitycznienie TK. „TK jest niezależnym organem konstytucyjnym. Rząd nie ma (na jego decyzje – red.) żadnego wpływu. „Naruszanie jego powagi podkopywanie jego autorytetu jest szkodliwe” – mówił Dworczyk.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: