DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Armenia i Azerbejdżan znowu oskarżają się o łamanie rozejmu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Armenia i Azerbejdżan oskarżają się wzajemnie o złamanie nowego zawieszenia broni, które powinno wejść w życie w poniedziałek i miało zakończyć działania wojenne o kontrolę nad Górskim Karabachem.

MSZ Azerbejdżanu oskarżyło siły armeńskie o zbombardowanie miasta Terter i okolicznych wiosek, a także pozycje armii azerbejdżańskiej. To po raz kolejny pokazuje, że Armenia jedynie słowami popiera zasadę rozejmu humanitarnego. W rzeczywistości, chowając się za rozejmem, próbuje przegrupować (swoje siły) i usiłuje zająć nowe pozycje – powiedział doradca prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, Hikment Gadżijew.

Ministerstwo obrony Armenii potępiło azerbejdżański ostrzał Azerbejdżanu na ormiańskie pozycje w różnych częściach frontu, mówiąc, że kontrolowane przez nią siły „ściśle przestrzegają osiągniętych porozumień”, a „oskarżenia wroga nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”.

Obie strony potępiły „rażące naruszenie” rozejmu przez stronę przeciwną – informuje agencja AFP.

Według resortu obrony Azerbejdżanu, na który powołuje się Reuters, w poniedziałek siły ormiańskie ostrzelały wioski w regionach Terter i Laczin.

Władze Górskiego Karabachu, ormiańskiej enklawy w Azerbejdżanie, stwierdziło, że to „dezinformacja” i podało, że siły Azerbejdżanu przypuściły atak rakietowy na pozycje armeńskie po północno-wschodniej stronie tzw. linii kontaktowej.

W niedzielę Departament Stanu USA we wspólnym komunikacie z rządami Armenii i Azerbejdżanu ogłosił, że od poniedziałku od godz. 8 rano czasu lokalnego w Górskim Karabachu zacznie obowiązywać rozejm humanitarny.

Departamentu Stanu opublikował ten komunikat po piątkowych spotkaniach w Waszyngtonie sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo z szefami dyplomacji Armenii i Azerebjdżanu.

W Górskim Karabachu już dwukrotnie wcześniej ogłaszano porozumienia o zawieszeniu broni, wypracowane pod auspisjami Rosji. Nie okazały się one trwałe, strony oskarżały się wzajemnie o łamanie postanowień.

O Górski Karabach toczą się najkrwawsze od ponad ćwierć wieku walki.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: