DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

ZMIANY NA POLSKO-NIEMIECKIEJ GRANICY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM ☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Niemcy uznały Polskę za obszar ryzyka epidemicznego. Uderzy to w turystów, ale dla uczniów i pracowników transgranicznych przewidziano wyjątki.

Od soboty (24 października) cała Polska uznawana jest przez Niemcy za obszar ryzyka epidemicznego. Oznacza to, że osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie albo zrobić test na obecność koronawirusa wykluczający infekcję.

Obowiązek kwarantanny to ogromne utrudnienia dla tysięcy osób żyjących na terenach przygranicznych i pracujących w sąsiednim kraju. Dlatego niemieckie landy dopuszczają wyjątki w sprawie kwarantanny. Ale – uwaga – przepisy są różne w poszczególnych landach graniczących z Polską.

Co z pracownikami transgranicznymi i uczniami?

W Brandenburgii z obowiązku kwarantanny zwolnieni są pracownicy transgraniczni, czyli osoby, które z powodu wykonywanej pracy regularnie przekraczają granice. Chodzi m.in. o polskich pracowników firm znajdujących się w Niemczech czy polski personel medyczny niemieckich szpitali.

Także uczniowie chodzący do szkoły po drugiej granicy nie muszą poddawać się kwarantannie. Wyjątki obowiązują także dla kierowców samochodów ciężarowych, maszynistów oraz pilotów.

Pozostałe osoby, aby uniknąć obowiązku kwarantanny, muszą posiadać zaświadczenie lekarskie w języku niemieckim lub angielskim, potwierdzające wykonanie przed wjazdem do Niemiec testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który dał wynik negatywny. Test nie może być starszy niż 48 godzin.

Także w Saksonii przewidziano zwolnienie z obowiązku kwarantanny dla osób regularnie przekraczających granicę na trasie pomiędzy miejscem pracy a miejscem zamieszkania. Z kwarantanny zwolnione są też osoby przybywające do Saksonii na mniej niż 24 godziny, czyli np. transgraniczni uczniowie. Wyjątki przewidziano też dla zawodowych kierowców ciężarówek, a także dla załóg pociągów oraz samolotów.

W Saksonii także można uniknąć kwarantanny, posiadając zaświadczenie lekarskie oparte na negatywnym teście nie starszym niż 48 godzin od wjazdu. ZMIANY NA POLSKO-NIEMIECKIEJ GRANICY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

Inaczej w trzecim landzie na granicy z Polską

Nieco inaczej wygląda sytuacja w trzecim landzie graniczącym z Polską, a mianowicie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Tutaj także zawieszono obowiązek kwarantanny dla osób pracujących w regionach przygranicznych oraz dla uczniów, ale wprowadzono kilka dodatkowych obostrzeń.

Pracownicy transgraniczni oraz uczniowie przyjeżdżający do Meklemburgii-Pomorza Przedniego codziennie muszą złożyć swojemu przełożonemu, pracodawcy czy dyrektorowi szkoły oświadczenie, w którym zapewniają, że nie mają symptomów charakterystycznych dla infekcji koronawirusem SARS-CoV-2, jak kaszel, gorączka, katar czy utrata smaku albo powonienia.

Ponadto wszystkie osoby pełnoletnie muszą raz w tygodniu poddawać się testowi na koronawirusa i przedstawić jego negatywny wynik. Poza tym trzeba mieć przy sobie dokumenty potwierdzające konieczność pokonywania granicy – na przykład zaświadczenie z zakładu pracy albo ze szkoły.

Z obowiązkowej kwarantanny w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wyłączone są osoby odwiedzające krewnych pierwszego stopnia, a także małżonków lub życiowych partnerów, jeśli nie mieszkają oni w jednym gospodarstwie domowym.

Jednocześnie władze landu Meklemburgia-Pomorze Przednie ponownie uruchomiły program wsparcia finansowego dla firm i placówek służby zdrowia tak, aby mogły pokryć koszty zakwaterowania pracowników z terenów ryzyka, którzy zrezygnują z regularnych podróży przez granicę i pozostaną w Niemczech na dłużej.

Uniknąć powtórki z wiosny

Wprowadzając wyjątki w przepisach o kwarantannie, władze niemieckich landów graniczących z Polską najwyraźniej chciały nie dopuścić do powtórki sytuacji z wiosny tego roku, kiedy wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny przez władze Polski oraz przywrócenie kontroli granicznych, doprowadziło do chaosu na pograniczu.

Początkowo nie przewidziano bowiem żadnych wyjątków dla uczniów czy osób pracujących transgranicznie, co wywołało protesty na granicach.

Deutsche Welle
10.00 avg. rating (93% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

One thought on “ZMIANY NA POLSKO-NIEMIECKIEJ GRANICY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM ☀Autor Gabi☀

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: