Zdjęcie dzięki uprzejmości SkyNews

– Proszę o dokumenty. To przerażające załamanie prywatności danych osobowych, dające policji bezprecedensowy i szeroki dostęp do danych dotyczących zdrowia w całej Wielkiej Brytanii. Dzieje się tak również w Stanach Zjednoczonych w przypadku odbiorców szczepionek śledzących Google i Oracle.Całkowity podział prywatności danych osobowych jest prawie zakończony. Twoje najbardziej prywatne i intymne dane są udostępniane jednostkom rządowym, w tym policji, a także firmom Big Tech. W ten sposób naukowa dyktatura technokracji będzie kontrolować każdego obywatela, głównie za pomocą algorytmów AI. ⁃ Edytor TN

Brytyjskie siły policyjne uzyskały dostęp do szczegółowych informacji o osobach, którym powiedziano, że mają się izolować w ramach rządowego systemu „test and trace” – poinformował w sobotę Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC).

Rzecznik departamentu powiedział, że zgadza się z Krajową Radą Szefów Policji (NPCC), że funkcjonariusze mogą mieć dostęp w poszczególnych przypadkach do informacji o tym, czy dana osoba została powiadomiona o samodzielnej izolacji.

„Protokół ustaleń zapewnia, że ​​informacje są udostępniane z zachowaniem odpowiednich zabezpieczeń i zgodnie z prawem. W tym procesie nie są udostępniane żadne dane dotyczące testów ani stanu zdrowia ”- powiedział rzecznik w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Rozwój został zgłoszony wcześniej przez Sky News, który również zacytował oświadczenie NPCC, mówiąc, że policja będzie nadal zachęcać do dobrowolnego przestrzegania przepisów, ale będzie egzekwować przepisy i wydawać powiadomienia o ustalonych karach (FPN) w razie potrzeby.

„Tam, gdzie ludzie nie izolują się i odmawiają przestrzegania, funkcjonariusze mogą wydawać FPN i nakazać ludziom powrót do samoizolacji. Funkcjonariusze będą kontaktować się z poszczególnymi osobami w celu ustalenia ich sytuacji, kierując się własnym uznaniem wszędzie tam, gdzie jest to uzasadnione ”- stwierdza oświadczenie NPCC.

pl.technocracy.news