DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Kalifornijskie przedsiębiorstwo energetyczne może odciąć prąd milionowi ludzi”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAN FRANCISCO (AP) – Pacific Gas & Electric może w niedzielę odciąć zasilanie ponad milionowi ludzi, aby zapobiec ryzyku wywołania pożarów, gdy w regionie powrócą ekstremalne pożary, poinformowało w piątek przedsiębiorstwo.

Największy zakład energetyczny w kraju powiedział, że może zablokować klientów w 38 hrabstwach – w tym w większości obszaru Zatoki San Francisco – ponieważ prognozy pogody przewidywały powrót suchej, porywistej pogody, która grozi zerwaniem lub zanieczyszczeniem linii energetycznych lub innego sprzętu które w ostatnich latach są obwiniane o wywołanie masowych i śmiertelnych pożarów w środkowej i północnej Kalifornii.

Oczekiwano, że wyłączenia bezpieczeństwa rozpoczną się już w niedzielę rano i potrwają do wtorku i dotkną 466 000 domów i firm lub ponad 1 milion mieszkańców, przy założeniu, że na dom lub klienta biznesowego przypada od dwóch do trzech osób.

Przewiduje się, że cięcia obejmą części Doliny Sacramento, północne i środkowe Sierra Nevada, górne wzniesienia obszaru Zatoki San Francisco, góry Santa Cruz, środkowe wybrzeże i części południowego hrabstwa Kern.

Przewidywane odcięcia objęły 19000 klientów w częściach Butte County, gdzie pożar w 2018 roku zapalony przez sprzęt PG&E zniszczył większość miasta Paradise i zabił 85 osób.

Prognozy mówią o „najsuchszych poziomach wilgotności i najsilniejszych wiatrach w sezonie pożarów” – stwierdzono w oświadczeniu PG&E.

National Weather Service wydała ostrzeżenia z czerwoną flagą dla wielu obszarów, przewidując wiatry o prędkości 35 mil / h (56 km / h) lub więcej w San Francisco oraz niższych wysokościach i do 70 mil / h (113 km / h) w niektórych górach. Istnieje obawa, że jakakolwiek iskra może zostać zdmuchnięta w płomienie omiatające suche krzaki i lasy.

„W skali od 1 do 10, to wydarzenie to 9” – powiedział Craig Clements, dyrektor Fire Weather Lab na Uniwersytecie Stanowym w San Jose, w wywiadzie dla Bay Area News Group. „Historycznie nasze największe pożary miały miejsce w październiku. Jesteśmy w krytycznym okresie ”.

National Weather Service stwierdziła, że warunki mogą być takie same, jak podczas niszczycielskich pożarów w kraju wiatrowym Kalifornii w 2017 roku i zeszłorocznego Kincade Fire.

Funkcjonariusze straży pożarnej powiedzieli, że linie przesyłowe PG&E wywołały pożar hrabstwa Sonoma w październiku zeszłego roku, który zniszczył setki domów i spowodował ucieczkę prawie 100 000 ludzi.

Wyłączenie zasilania dla bezpieczeństwa publicznego (PSPS) byłoby piątym w tym roku, w tym takim, które rozpoczęło się w środę i miało zakończyć się pod koniec piątku.

Nadchodząca prognoza pogody będzie jeszcze bardziej niebezpieczna – powiedział Scott Strenfel, główny meteorolog zakładu.

„Widzimy cztery ekstremalne warunki pogodowe w przypadku tego potencjalnego wydarzenia PSPS: ekstremalnie silne wiatry, ekstremalnie niska wilgotność, ekstremalnie suche paliwa z powodu najgorętszych średnich temperatur w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, zgodnie z rekordami sięgającymi 126 lat wstecz i ekstremalną suszą na całym terytorium ze względu na brak opadów ”, powiedział w oświadczeniu.

W międzyczasie południowa Kalifornia nadal się ochładzała z rzadką mżawką. Prognozy mówią, że spodziewany jest lekki deszcz od soboty do wczesnego poniedziałku, z możliwym lekkim śniegiem w górach w niedzielę wieczorem, a po nim wiatrem Santa Ana.

Osiem z 10 najbardziej śmiercionośnych pożarów w historii Kalifornii miało miejsce w październiku lub listopadzie. Niektóre z największych miały miejsce również od sierpnia tego roku.

Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej, znany jako Cal Fire, powiedział, że 5,500 strażaków pracowało w piątek, aby w pełni opanować 19 pożarów. W czwartek udało się opanować dwa tuziny nowych pożarów, pomimo warunków spowodowanych czerwoną flagą. Liczne badania powiązały większe pożary w Ameryce ze zmianami klimatycznymi wynikającymi ze spalania węgla, ropy i gazu.

Naukowcy twierdzą, że zmiana klimatu sprawiła, że Kalifornia jest znacznie bardziej sucha, co oznacza, że drzewa i inne rośliny są bardziej łatwopalne.

Więcej 8600 pożarów spaliło w tym roku ponad 6400 mil kwadratowych (16 576 kilometrów kwadratowych) i zniszczyło około 9200 budynków w Kalifornii. Było 31 zgonów.

Wszystkie ogromne pożary zostały całkowicie lub w znacznym stopniu powstrzymane, ale ponad 6000 strażaków pozostaje zaangażowanych w 19 pożarów, w tym kilkanaście poważnych incydentów, powiedział Cal Fire.

Wiele tegorocznych niszczycielskich pożarów zostało zapoczątkowanych przez tysiące suchych uderzeń piorunów. Ale niektóre pożary są nadal badane pod kątem potencjalnych przyczyn elektrycznych.

___

Ta historia została poprawiona, aby pokazać, że narzędzie może, ale nie chce, odciąć zasilanie ponad milionowi ludzi.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: