„Prezydent jest w dobrej kondycji. Jesteśmy przekonani, że powinien znieść to zakażenie w sposób lekki. Werus nie wybiera, dlatego tak bardzo aktualne są nasze apele, żeby przestrzegać reguł” – mówił na antenie RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Gość Krzysztofa Ziemca komentował również budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym: „Mam nadzieję, że nie będzie służył, ale będzie w gotowości”.

Krzysztof Ziemiec dopytywał wiceministra zdrowia o to, jakie kroki zostaną podjęte teraz w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u prezydenta. Jak przewiduje Waldemar Kraska, wszyscy, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z Andrzejem Dudą zostaną skierowani na kwarantannę. Myślę, że pani Iga Świątek również będzie musiała być poddana kwarantannie – mówił Kraska. Prezydent wczoraj spotkał się z polską tenisistką i uhonorował ją Złotym Krzyżem Zasługi.

Waldemar Kraska był pytany również o to, czy z związku z tym, że prezydent wczoraj wizytował budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie, jego budowa może być zagrożona. Wiceszef resortu zdrowia przekonuje, że zostały zastosowane wszystkie zastosowane wszystkie środki bezpieczeństwa. Mi w tej chwili trudno powiedzieć. Widziałem na ekranach telewizora. Wszyscy utrzymali dystans i nosili maseczki, więc myślę, ze to ryzyko zakażenia było minimalne. Wszyscy, którzy mieli  kontakt z prezydentem zostaną skierowani na testy.

Budowa jest w zaawansowanym stopniu. Mam nadzieję, że nie będzie służył, ale będzie  w gotowości – dodał Kraska.