Kukiz o koronawirusie: Państwo jest w ROZSYPCE. Ludzie ZWARIUJĄ [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Paweł Kukiz
Autor: SUPER EXPRESSPaweł Kukiz

Paweł Kukiz, poseł Koalicji Polskiej, uważa, że pandemia koronawirusa pokazała, że polskie państwo, zwłaszcza jeśli chodzi o służbę zdrowia, jest w rozsypce. Przekonywał też, że kolejne lockdownu doprowadzą państwo do bankructwa, a Polaków do szaleństwa. Mówił o tym w programie „Express Biedrzyckiej” w Radiu Plus.

Zwrócił uwagę, że jako państwo nie tylko nie jesteśmy przygotowani, by doraźnie pomagać osobom, chorującym na koronawirusa, ale także tym, którzy cierpią na inne choroby. „Cały ten bałagan przenosi się na osoby, które chorują od lat. Skupiamy się na chorych na covid, ale pomyślmy o tych wszystkich, którzy chorują na nowotwory, mają problemy z krążeniem. To wyraźny przykład na to, że państwo, szczególnie w aspekcie opieki zdrowotnej, jest w rozsypce” – ocenił.

Express Biedrzyckiej – Paweł Kukiz: Ustawa o COVID jest w obronie rządu

Kukiz o KORONAWIRUSIE: Państwo jest w ROZSYPCE. Ludzie ZWARIUJĄ

Kukiz przekonywał też, że nie wyobraża sobie zastosowania w obecnej chwili rozwiązań, które rząd wykorzystywał do walki z pandemią jeszcze na wiosnę. „Taki całkowity lockdown, jaki był w marcu, nie jest możliwy, bo państwa na to nie stać w sensie finansowym. A poza tym ludzie zwariują” – stwierdził. „Rozmawiał z wieloma osobami, które mówią wprost: wolę umrzeć, niż siedzieć w domu. Ludzie mają tego dość” – dodał.

Wiadomo, że od już od dłuższego czasu mocno trzeszczy w obozie Zjednoczonej Prawicy. Prawdziwy kryzys nadszedł po rozłamie w trakcie głosowania nad tzw. Piątką Kaczyńskiego. Na domiar złego środowiska radykalnie prawicowe coraz częściej demonstrują niechęć do – ich zdaniem – zbyt liberalnego PiS. W magazynie „Polska Niepodległa” właśnie pojawiło się wezwanie do akcji. Wywołani zostali: Zbigniew Ziobro, Krzysztof Bosak, Patryk jaki i Grzegorz Braun. Czy powstanie w Sejmie nowy układ?

Trochę brzmi to jak polityczne science-fiction, ale przecież w wielu sprawach politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry mają takie same lub zbliżone poglądy, co działacze Konfederacji. Czy zatem możliwy jest jakiś nowy sojusz pomiędzy tymi formacjami? Na razie zdaje się tego głośno domagać skrajnie prawicowy magazyn „Polska Niepodległa. „Czas na prawo i pięść, czyli nową, lepszą prawicę” – „krzyczy” okładka najnowszego numeru czasopisma. Redaktorzy jasno wskazali, kto miałby tę ich wymarzoną prawicę tworzyć. Na czołówce widać bowiem cztery twarze: Zbigniewa Ziobry, Krzysztofa Bosaka, Patryka Jakiego i Grzegorza Brauna. Jaka miałaby być nowa formacja? „Polska Niepodległa” od razu śpieszy z wyjaśnieniem. – Ma być zdecydowana, wyrazista i skuteczna w działaniach – piszą dziennikarze. Obecnie sojusz ziobrystów i konfederatów wydaje się mało prawdopodobny, bo niedawno Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro doszli do porozumienia, ale Zjednoczona Prawica ciągle wisi na włosku (CZYTAJ TU), a Konfederacji brakuje parlamentarzystów do tego, by utworzyć klub.

se.pl