Koronawirus; Dodatkowe środki na walkę z pandemią
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Koronawirus w Polsce każdego dnia atakuje z ogromną siłą. Tylko w środę, 21 października, odnotowano ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem! Wielu lekarzy krytykuje rząd za walkę z Covid-19. Wśród nich jest m.in dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego. Ten kluczowy dla wielu pacjentów i studentów lekarz właśnie stracił pracę. – Dali mi do zrozumienia, że to za krytykę sposobu, w jaki rząd walczy z epidemią – powiedział „Gazecie Wyborczej” Grzesiowski.

Koronawirus w Polsce. Dr Paweł Grzesiowski wielokrotnie podpadł rządzącym. Lekarz bez ogródek pisał i mówił, co sądzi o różnych posunięciach PiS dotyczących walki z Covid-19. Ostatnio gorzko ocenił szykowane zmiany legislacyjne. – Nowa ustawa antycovidowa nie daje żadnej wartości dodanej. Nie tworzy nowych mechanizmów wzmocnienia struktury opieki zdrowotnej. Wprowadza dyktaturę polityki w medycynie za pół marchewki. Pokaz siły słabego państwa, wobec grupy zawodowej, która walczy o Wasze zdrowie i życie – stwierdził. W środę Grzesiowski poinformował na Twitterze, że zakończył pracę w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Wygląda na to, że rozstanie z pracodawcą nie przebiegło w przyjemnej atmosferze. Warto zaznaczyć, że CMKP podlega pod Ministerstwo Zdrowia, a Grzesiowski raczej nie jest tam ulubieńcem.

Paweł Grzesiowski
Autor: ARC. ROZMÓWCY

– Mamy jedną godność, by mówić to, co się myśli, trzeba być niezależnym. Nie pracuję już w CMKP. Proszę przy moim nazwisku nie wpisywać tej afiliacji (szczególnie w mediach), aby uniknąć problemów. Bardzo dziękuję współpracownikom ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP za współpracę – przekazał ekspert.

dr Paweł Grzesiowski: Kwestionowanie epidemii skończy się tragedią
se.pl