W środę o godz. 9 posłowie rozpoczęli posiedzenie Sejmu, które pierwotnie miało odbyć się wczoraj, ale na wniosek opozycji zostało przeniesione. Politycy argumentowali, że potrzebują czasu, by zapoznać się z procesowanymi ustawami, gdyż dostęp do projektu PiS dostali w poniedziałek po godz. 18. Na posiedzeniu posłowie będą zajmowali się nowelą PiS dotyczącą przeciwdziałania epidemii koronawirusa. Ma się w nim znaleźć m.in. zapis wyłączający odpowiedzialność karną w czasie epidemii dla personelu medycznego. W porządku obrad są także projekty autorstwa Lewicy, PSL i Koalicji Obywatelskiej. W planach jest również wybór Rzecznika Praw Obywatelskich – głosowana ma być kandydatura mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.

W środę o godz. 9 posłowie rozpoczęli posiedzenie Sejmu, które pierwotnie miało odbyć się wczoraj, ale na wniosek opozycji zostało przeniesione. Politycy argumentowali, że potrzebują czasu, by zapoznać się z procesowanymi ustawami, gdyż dostęp do projektu PiS dostali w poniedziałek po godz. 18. Na posiedzeniu posłowie będą zajmowali się nowelą PiS dotyczącą przeciwdziałania epidemii koronawirusa. Ma się w nim znaleźć m.in. zapis wyłączający odpowiedzialność karną w czasie epidemii dla personelu medycznego. W porządku obrad są także projekty autorstwa Lewicy, PSL i Koalicji Obywatelskiej. W planach jest również wybór Rzecznika Praw Obywatelskich - głosowana ma być kandydatura mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.
Obrady Sejmu/ Leszek Szymański /PAP
Aby odświeżyć stronę  lub włącz automatyczne odświeżanie :

– Posłowie mają się zająć projektem PiS noweli ustaw w związku z przeciwdziałaniem Covid-19. W ustawie znajdzie się zapis wyłączający odpowiedzialność karną w czasie epidemii dla personelu medycznego.

– Po godz. 12 premier Mateusz Morawiecki ma przekazać informacje o stanie przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

– Sejm ma się zająć projektem Lewicy, który zakłada ustawowe uregulowanie kwestii zasłaniania ust i nosa.

– Parlamentarzyści mają także obradować nad projektem PSL „premia dla bohatera”, który zakłada przyznanie dodatku pracownikom ochrony zdrowia.

– Posłowie będą również obradować nad projektem KO, który ma pomóc samorządom sprawniej działać w czasie epidemii.

– W porządku obrad jest także wybór Rzecznika Praw Obywatelskich – głosowana ma być kandydatura mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.