DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

SZOK!! Koszt badania to 350 zł.  Koszt badania w domu to 500 zł. Testy na koronawirusa Tylko badanie genetyczne pozwala potwierdzić zakażenie SARS-CoV-2☀Autor Gabi☀

10.00 avg. rating (95% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Testy na koronawirusa

Dysponując wiedzą, personelem i sprzętem najnowszej generacji do badań genetycznych Laboratorium Genetyczne Gyncentrum czynnie włączyło się we wsparcie podmiotów leczniczych w walce z koronawirusem. Jako specjalistyczna placówka diagnostyczna umożliwiamy Pacjentom poddanie się profesjonalnym testom diagnostycznym w kierunku SARS-CoV-2. Na mocy akredytacji Ministerstwa Zdrowia poddajemy testom próbki przekazane przez stacje sanitarno – epidemiologiczne, szpitale i placówki medyczne z regionu. Badania wykonuje pracownia wirusologii działająca na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Pacjenci skierowani na badanie w kierunku koronawirusa przez sanepid lub placówkę medyczną mogą sprawdzić wynik badania na stronie: covid19.gyncentrum.pl/sanepid

LOKALIZACJE
MOBILNYCH PUNKTÓW POBRAŃ

Znajdź najbliższy punkt pobrań: wykaz punktów „drive thru”
Dowiedz się więcej: 32 506 50 86

Specjalistyczne laboratorium COVID-19

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum dysponuje specjalistycznym sprzętem i wyposażeniem oraz przeszkolonymi diagnostami laboratoryjnymi w zakresie testów molekularnych. Działa zgodnie z wytycznymi NIZP-PZH oraz organizacji międzynarodowych (WHO, ECDC) dla laboratoriów prowadzących molekularną diagnostykę COVID-19. Pracownia Wirusologii mieści się w nowoczesnej przestrzeni działu biotechnologicznego, na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo – Technologicznego. Spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa biologicznego, posiada wysoki stopień hermetyczności i automatyzacji. Dysponuje infrastrukturą i wyposażeniem umożliwiającym bezpieczny transport i wykonanie kolejnych etapów badań materiału zakaźnego.

Koronawirus SARS-CoV-2

SARS-CoV-2 to kolejny zidentyfikowany koronawirus ludzki, którego genom stanowi pojedyncza nić RNA. Do tej samej grupy betakoronawirusów należą wirusy MRERS i SARS. Swoją nazwę zawdzięczają specyficznemu kształtowi otoczki białkowej pokrytej licznymi wypustkami, wyglądem przypominającej koronę. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową i bardzo łatwo się rozprzestrzenia – jedna zakażona osoba może zarazić nawet 4 kolejne. Rozprzestrzenianiu się wirusa sprzyja dosyć długi okres inkubacji. Od momentu wniknięcia patogenu do organizmu ludzkiego do pojawienia się pierwszych objawów mija zwykle od 2 do 14 dni.

Wirus SARS CoV-2 wywołuje u ludzi chorobę COVID-19 (Coronavirus disease 2019). Przebieg COVID-19 jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Pod względem klinicznym przypomina grypę. Pojawia się gorączka powyżej 38 °C, suchy kaszel, bóle mięśni i ogólne osłabienie. Rzadziej występuje również ból głowy oraz biegunka. U osób starszych, ze zdiagnozowanymi chorobami współistniejącymi, COVID-19 może doprowadzić do ciężkiego zapalenia płuc, zespołu ostrej niewydolności oddechowej, a w konsekwencji nawet do śmierci. Bywa też, że COVID-19 nie daje żadnych widocznych symptomów, a osoby zakażone nieświadomie zarażają inne.


Tylko badanie genetyczne pozwala potwierdzić zakażenie SARS-CoV-2

 

Badania genetyczne (molekularne) SARS-CoV-2

Test genetyczny pozwala na identyfikację materiału genetycznego wirusa. Opracowane przez diagnostów laboratoryjnych Gyncentrum protokoły postępowania oparte są na rekomendowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) technologii real time PCR. Stanowi ona „złoty standard” w wykrywaniu chorobotwórczych patogenów, w tym również nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Technika PCR w czasie rzeczywistym to metoda diagnostycznie czuła i swoista, która daje najbardziej wiarygodne wyniki. Stosuje się ją m.in. w diagnostyce infekcji wywołanych zarówno wirusami (np. HIV, HBV, HCV, HPV, CMV), jak i bakteriami (np. Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalium, Ureoplasma palvum).

Badanie w kierunku obecnosci materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 wykonywane jest na materiale pobranym od pacjenta z nosogardzieli, gardła, a także na takim materiale jak aspiraty przeztchawicze i popłuczyny oskrzelowo-pęcherzykowe. Następnie materiał biologiczny, właściwie oznaczony i zabezpieczony, trafia do laboratorium. Dopieto na terenie laboratorium jest poddany procedurze inaktywacji i izolacji. Testowanie próbek polega na poddaniu ich analizie podkątem obecności fragmentów RNA charakterystycznych dla SARS-Cov-2. W tym celu wykorzystuje się reakcję łańcuchowej polimerazy z odwrotną transkrypcją w czasie rzeczywistym. Znakowane są co najmniej dwa niezależne geny wirusa SARS-CoV-2.

Mobilne punkty pobrań „drive thru”

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum uruchomiło również specjalne strefy diagnostyczne SARS-CoV-2 typu „drive thru” na terenie całego województwa śląskiego. Osoby prywatne z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, nie wykazujące objawów choroby, pobierane są próbki do badań bez konieczności wysiadania z samochodu. Aby skorzystać z tej formy badania Pacjenci muszą w pierwszej kolejności wypełnić formularz on line na stronie internetowej, a następnie w wyznaczonym terminie zgłosić się na pobranie wymazu. Wyniki badań przesyłane są mailem. Koszt badania to 350 zł.

ZBADAJ SIĘ
BEZ WYSIADANIA Z AUTA!

Zadzwoń: 32 506 50 86
Wypełnij formularz: covid19.gyncentrum.pl
Sprawdź wynik: covid19.gyncentrum.pl/wynik

Wymazobus 

Aby ułatwić Pacjentom dostęp do profesjonalnej diagnostyki na terenie województwa śląskiego działa również wymazobus Gyncentrum. Zespół laboratorium, przygotowany i przeszkolony w zakresie badań terenowych, pobiera od Pacjentów wymazy w warunkach domowych. Dzięki temu mamy pewność, że wymaz jest pobrany zgodnie z procedurą, zabezpieczony w odpowiedniej wymazówce, właściwie oznaczony i dostarczony do laboratorium z zachowaniem wszystkich zasad transportu materiału zakaźnego. Ujednolicenie procesu pobrania materiału i wyeliminowanie błędów z nim związanych nie tylko wpływa na czas oczekiwania na wynik, ale również na jego wiarygodność. Osoby zainteresowane pobraniem wymazu w warunkach domowych prosimy o wypełnienie formularza na stronie https://covid19.gyncentrum.pl/wymazobus/ lub kontakt pod numerem telefonu 32 506 50 76. Koszt badania to 500 zł. 

W uzasadnionych przypadkach Pacjenci skierowani przez lekarza POZ na badanie w kierunku koronawirusa mogą skorzystać z usług wymazobusa Gyncentrum nieodpłatnie. Zgłoszenia na wymazobusy prosimy rejestrować na stronie https://covid19.gyncentrum.pl/wymazobus/, mailowo na adres wymazobus@gyncentrum.pl lub telefonicznie 32 506 50 76. Po otrzymaniu zgłoszenia, otrzymają Państwo informację zwrotną dotyczącą pobrania wymazu w warunkach domowych.

Badania immunologiczne przeciwciał anty-SARS-CoV-2

Diagnostyka serologiczna jest uzupełnieniem badań molekularnych. Zaczyna odgrywać rolę w późniejszej fazie infekcji, około 7-10 dni od momentu zakażenia. Na skutek kontaktu z koronawirusem układ immunologiczny człowieka wytwarza specyficzne przeciwciała, które można oznaczyć w badaniu z surowicy krwi. Wykrycie przeciwciał może świadczyć o przebyciu zakażenia lub czynnej infekcji COVID-19. Wynik negatywny może świadczyć o braku kontaktu z wirusem SARS-CoV-2, ale nie wyklucza zakażenia. Badanie mogło być bowiem wykonane w trakcie „okienka serologicznego”, czyli czasu pomiędzy zakażeniem a możliwością wykrycia przeciwciał.

W diagnostyce serologicznej SARS-CoV-2 stosujemy test immunoenzymatyczny ELISA, który umożliwia oznaczenie przeciwciał IgA i IgG przeciwko SARS-CoV-2 w surowicy pacjenta. Nie jest to test kasetkowy. Przeciwciała IgA stanowią pierwszą linię obrony w przypadku wnikania chorobotwórczych patogenów przez śluzówki. Immunoglobulina A jest najważniejszą i dominującą nad innymi klasami immunoglobulin cząsteczką swoistej odpowiedzi immunologicznej w obrębie błon śluzowych układu oddechowego. Przeciwciała klasy IgA są wykrywane w surowicy u części chorych już przed upływem 10 dnia od pojawienia się pierwszych objawów klinicznych COVID-19. Przeciwciała IgG to przeciwciała „późnej fazy“ infekcji, wskazujące na rozwinięcie się humoralnej odpowiedzi odpornościowej. Wykrywane są około 10 -14 dnia zakażenia.


Punkt pobrań badań serologicznych znajduje się w Centrum Medycznym holsaMED
(Libero, ul. Kościuszki 229).
Przyjmowane są tylko osoby zdrowe, bez objawów infekcji COVID-19.
Zadzwoń i zarezerwuj termin badania: 32 506 50 85

https://www.gyncentrum.pl

10.00 avg. rating (95% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: