DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

PILNE posiedzenie Sejmu! Stan Wyjątkowy? ZDRADZAMY kto mówi Morawieckiemu jak walczyć z koroną? ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Omawiany material w video 

Niemiecka prasa o skróceniu kwarantanny: nie zwiększy to dyscypliny

Sobotnie wydania gazet poświęcone są wywołanej przez wirusologa Christiana Drostena debacie dotyczącej skrócenia czasu obowiązkowej kwarantanny.

    
Wirusolog Christian Drosten wywołał burzliwą debatę na temat długości obowiązkowej kwarantannyWirusolog Christian Drosten wywołał burzliwą debatę na temat długości obowiązkowej kwarantanny

Dziennik „Stuttgarter Zeitung” pisze:

„Przedstawiciele kasty politycznej szybko postanowili zaakceptować propozycję virusologa Drostena i w przyszłości wysyłać ludzi już tylko na pięć dni kwarantanny. W obecnym stanie rzeczy istnieją uzasadnione powody do skrócenia izolacji w pewnych okolicznościach. Jest przy tym ryzyko korekty zmian. Ale ostrożne testy terenowe w czasie rzeczywistym należą do okresu, w którym musimy nauczyć się żyć z wirusem. Co do tego, że tak jest, panuje przynajmniej zgodność w tej kwestii w polityce i nauce”.

„Frankfurter Neue Presse” jest zdania:

„Pozostaje podejrzenie, że z dziesięcioma dniami ustalona zostanie jedynie średnia wartość między tym, co jest konieczne dla zdrowia, a tym, co jest politycznie łatwe do przekazania. Czy akceptacja dziesięciu dni kwarantanny jest faktycznie wyższa od 14 dni, wydaje się wątpliwe. Zwłaszcza, gdy takie wpadki jak ta w Bawarii, podważyły zaufanie do polityki. W końcu możliwości laboratoriów i urzędów zdrowia nie są wystarczające do realizacji obietnic takich jak „Safety First” Markusa Södera. I przy każdej kwarantannie pojawia się również pytanie, kto może monitorować i w razie potrzeby egzekwować przestrzeganie przepisów kwarantanny, jeśli osoby dotknięte jej skutkami nie dostrzegają jej potrzeby. W przeciwnym razie zasady pięcio-, dziesięcio- czy czternastodniowej kwarantanny są pozbawione sensu”.

Natomiast dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” konstatuje:

„Z propozycji, która oznaczała skrócenie izolacji, rozwinęła się debata na temat skrócenia okresu kwarantanny. Niekoniecznie zwiększy to dyscyplinę w czasach koronakryzysu. Krytyka tego zamieszania jest łatwa do przyjęcia, ale należy pamiętać, że swobodne podejście do wirusa nieuchronnie wiąże się z coraz to nowymi i bardziej zróżnicowanymi przepisami. W ten sposób państwo i społeczeństwo odzyskują codzienność, bez której, zgodnie z nauką wynikającą z miesięcy pandemii i nowej linii polityki, osiągają ze swej strony próg bólu. Inicjatywa wirusologa Christiana Drostena i debata w sprawie kwarantanny doprowadziły do tego, że polityka i nauka po raz kolejny jasno określają, kto jest kucharzem, a kto kelnerem”.

„Mitteldeutsche Zeitung” komentuje:

„W marcu niewiele jeszcze było wiadomo o wirusie. Jednocześnie brakowało planów na wypadek pandemii, sprzętu ochronnego i łóżek intensywnej terapii. W tej sytuacji wirus rozprzestrzeniał się w zawrotnym tempie. Zatrzymanie awaryjne było konieczne, aby opanować infekcję i zyskać na czasie. Dziś nie tylko nauczyliśmy obchodzić się z pandemią, ale z dnia na dzień rośnie wiedza na temat koronawirusa. Ale stosowanie tych ustaleń w praktyce nie ma nic wspólnego z kwestionowaniem wszystkich poprzednich decyzji. Dotyczy to także zasad kwarantanny. To właśnie jest siła demokracji – sztuka uczenia się”.

„Od tygodni pojawiają się coraz częstsze sygnały, że obecne przepisy dotyczące kwarantanny, mierzone w kontekście odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem, mogą być przesadzone”, stwierdza dziennik „Neue Osnabrücker Zeitung”:

„Jeśli to podejrzenie zostanie potwierdzone przez badania naukowe, stanowiłoby kolejny krok w kierunku możliwie daleko idącej normalizacji codziennego życia w pandemii. Gdyby na przykład uczniowie i pracownicy musieli w przypadku podejrzeń być poddani kwarantannie tylko przez siedem dni, a nie 14, wiele by to dało – również w odniesieniu do akceptacji działań z powodu kornawirusa”.

dw.com

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: