DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rozmowy handlowe w sprawie Brexitu: zarówno UE, jak i Wielka Brytania kopią po piętach”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BRUKSELA (AP) – Podczas gdy obie strony kopały po piętach, ponieważ w czwartek minął kolejny termin Brexitu, Unia Europejska i Wielka Brytania zażądały od siebie ustępstw w rozmowach na temat podstawowej umowy handlowej, która złagodziłaby gospodarczy cios pandemii koronawirusa dla wszystkich.

Przywódcy UE zebrani na szczycie w dniu, w którym brytyjski premier Boris Johnson wyznaczył jako potencjalny punkt odcięcia dla zjadliwych negocjacji, powiedzieli we wspólnym oświadczeniu, że teraz do „Wielkiej Brytanii należy podjęcie niezbędnych kroków w celu umożliwienia zawarcia porozumienia. ”

Londyn natychmiast uznał to za wojowniczą awanturę, a główny negocjator Wielkiej Brytanii David Frost powiedział, że był zaskoczony „sugestią, że aby osiągnąć porozumienie, wszystkie przyszłe posunięcia muszą nadejść () w Wielkiej Brytanii. To niezwykłe podejście do prowadzenia negocjacji ”.

Ponieważ zespoły negocjacyjne są gotowe do dalszego poszukiwania porozumienia, które nadal może wejść w życie, gdy okres przejściowy rozwodowy Brexit kończy się 1 stycznia, wszystkie oczy zwróciły się do Londynu, gdzie Johnson był zobowiązany ogłosić swój następny ruch w piątek.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel, doświadczona dyplomata, natychmiast starała się złagodzić nastroje i powiedziała, że „poprosiliśmy Wielką Brytanię o gotowość do kompromisu. To oczywiście oznacza, że my również musimy iść na kompromisy ”.

Główny negocjator Unii Europejskiej Michel Barnier powiedział, że „negocjacje jeszcze się nie skończyły”, dodając, że jego zespół w przyszłym tygodniu pojedzie do Londynu na dalsze rozmowy i planuje zorganizować negocjacje w Brukseli tydzień później.

Podkreślił również, że negocjatorzy UE „są przygotowani do przyspieszenia negocjacji”, przeciwstawiając się Frostowi, który powiedział w tweecie: „Zaskoczona UE nie jest już zobowiązana do„ intensywnej ”pracy w celu osiągnięcia przyszłego partnerstwa”.

Johnson wyznaczył pierwszy dzień szczytu UE w czwartek jako ostateczny termin zawarcia porozumienia w sprawie handlu i bezpieczeństwa, które zastąpi członkostwo Wielkiej Brytanii w UE, które wygasło 31 stycznia.

Zamiast nieskrępowanej wymiany handlowej między członkami UE, brak porozumienia pozostawiłby obie strony w obliczu ceł, ceł i poważnych obciążeń regulacyjnych w czasie, gdy pandemia wywołała już największy kryzys gospodarczy od dziesięcioleci.

„Ponieważ COVID-19 ma tak niszczycielski wpływ na społeczeństwo i gospodarki w Wielkiej Brytanii i całej Europie, oczywiście myślę, że przywódcy nie będą chcieli uderzyć obywateli w szok, jeśli chodzi o to, co oznaczałoby brak porozumienia, znaczący dodatkowy szok dla naszych społeczeństw i gospodarek ”- powiedział irlandzki premier Micheal Martin.

Wiedząc, że szanse na porozumienie są coraz mniejsze z dnia na dzień, przywódcy UE wezwali również wszystkich w bloku do „przyspieszenia prac nad przygotowaniem i gotowością na wszystkich szczeblach i na wszystkie wyniki, w tym w przypadku braku porozumienia”.

Poza wezwaniem do szybkości, przywódcy obnosili się na szczycie ze swojej jedności, czego Wielkiej Brytanii nie udało się przez lata rozmów w sprawie warunków wycofania się, a teraz podpisuje umowę handlową z nowym państwem niebędącym członkiem.

W obliczu gniewnej odpowiedzi Wielkiej Brytanii na wnioski ze szczytu, niewielu wątpiło, że Johnson skłoni się do kontynuowania rozmów jeszcze przez kilka tygodni. Premier Holandii był nadal pewny siebie. „Negocjacje trwają i zakładam, że będą kontynuowane. Nie słyszałem, żeby był problem ”.

Wszystkie strony zgadzają się jednak, że negocjacje pozostają w głębokiej koleinie z powodu różnic w kwestiach pomocy państwa, wspólnych standardów regulacji i praw połowowych.

Ogólnie UE twierdzi, że Wielka Brytania stara się zachować korzyści wynikające z członkostwa w UE bez zobowiązania się do gry zgodnie z zasadami bloku. Wielka Brytania twierdzi, że jest zdumiona, że nie może znaleźć szybkiej umowy z hojnymi koncesjami na wolny handel, jakie Kanada uzyskała kilka lat temu.

Jednak kraje UE, takie jak Francja, chcą, aby dostęp firm brytyjskich do rynku UE był bardzo rygorystyczny ze względu na samą bliskość kraju i podobieństwo towarów i usług, którymi handluje się. Chcą mieć pewność, że brytyjskie firmy nie będą w stanie podcinać swoich kontynentalnych rywali słabszymi regulacjami środowiskowymi i społecznymi oraz nadmiernymi dotacjami państwowymi.

Francja jest postrzegana, zwłaszcza przez Wielką Brytanię, jako jeden z krajów najbardziej niechętnych do kompromisów, zwłaszcza w kwestii dostępu francuskich łodzi do brytyjskich łowisk.

„W żadnych okolicznościach nasi rybacy nie powinni być poświęcani za Brexit” – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron.

Od zeszłego miesiąca państwa członkowskie również żarliwie domagają się gwarancji prawnych dotyczących zarządzania jakąkolwiek umową po tym, jak Johnson wprowadził we wrześniu przepisy naruszające umowę o wystąpieniu Brexitu, którą on sam podpisał z UE dopiero w zeszłym roku.

To pozostawiło zaufanie do rządu Johnsona, a Parlament Europejski, który musi zatwierdzić każdą umowę, obiecał nie zatwierdzać żadnej umowy handlowej, jeśli rząd Wielkiej Brytanii nie wycofa tej ustawy. Wielka Brytania twierdzi, że zachowa przepisy, z możliwością skorzystania z nich w razie potrzeby.

Premier Belgii Alexander De Croo miał dwa myśli. „Byłoby szalone, gdybyśmy nie mieli umowy, ale jeszcze bardziej szalony byłby zły interes” – powiedział.

Sam Petrequin, Lorne Cook przyczynili się do powstania tego raportu z Brukseli, Jill Lawless z Londynu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: