Roman Giertych zemdlał podczas przeszukania CBA w jego domu
Obrońcy Romana Giertycha: Od wielu godzin prowadzone są przeszukania. Naszym zdaniem w sposób bezprawny

Córka Romana Giertycha o okolicznościach zatrzymania ojca Mecenas Dubois o zatrzymaniu Giertycha Cezary Tomczyk o zatrzymaniu Giertycha: nie ma przypadków szczególnie, jeżeli chodzi o działanie CBA w państwie PiS

Mój mąż czuje się źle, jest w sytuacji zagrażającej życiu, stracił przytomność i przez dłuższą chwilę jej nie odzyskał – mówiła w „Kropce nad i” w TVN24 żona zatrzymanego Romana Giertycha, Barbara. Odniosła się też do samego zatrzymania go przez CBA. – Brakuje mi słów do opisania tego, co się wydarzyło – przyznała.

Mecenas Roman Giertych został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Oprócz niego w sprawie dotyczącej działania na szkodę jednej ze spółek zostało zatrzymanych 11 osób. Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu poinformowała, że usłyszą one zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki, wyrządzenia jej szkód majątkowych w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Córka Giertycha poinformowała, że jej tata zemdlał podczas przeszukania jego willi w Józefowie. Został wyniesiony nieprzytomny z domu do karetki.

„Mój mąż czuje się źle, jest w sytuacji zagrażającej życiu”

O stanie zdrowia mecenasa mówiła w „Kropce nad i” w TVN24 jego żona Barbara Giertych. – Mój mąż czuje się źle, jest w sytuacji zagrażającej życiu, stracił przytomność i przez dłuższą chwilę jej nie odzyskał – powiedziała.

– Został przewieziony do najbliższego szpitala powiatowego, ale nie wiem, czy warunki tam panujące są w stanie podołać temu, żeby sprawdzić, jak się ma mój mąż – dodała.

„Brakuje mi słów do opisania tego, co się wydarzyło”

Odniosła się też do samego zatrzymania jej męża. – Brakuje mi słów do opisania tego, co się wydarzyło – powiedziała.

Jak stwierdziła, „jest to sytuacja bez precedensu, żeby zatrzymywać adwokata w trakcie czynności (…) zakuwać w kajdanki”. – Mój mąż to nie jest pospolity przestępca, którego trzeba zakuwać w kajdanki – dodała.

– To jest troszeczkę symbol naszych czasów, że o sprawie dowiaduję się z komunikatów prasowych, z mediów – mówiła.

Odniosła się także do tego, że na piątek zaplanowane jest posiedzenie aresztowe biznesmena Leszka Czarneckiego, którego pełnomocnikiem jest właśnie Roman Giertych. Jak stwierdziła, „korelacja czasowa jest niezwykle zastanawiająca”.

Była pytana, czy w związku z zatrzymaniem jej męża sprawa się odbędzie. – My klienta zaopiekowaliśmy, nasz współpracownik będzie gotowy merytorycznie, żeby na tej sprawie się stawić, ale być może sprawa będzie odroczona – powiedziała.

Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Rafał Guz