Mirosław Gontarski nie żyje. Dwa dni przed śmiercią napisał: „Nikt mi nie chce pomoc. Pogotowie nie. Przychodnie nie. Załamałem się”

Mirosław Jerzy Gontarski nie żyje.
Mirosław Jerzy Gontarski nie żyje. (Fot. Facebook/mirek.gontarski)

Nie żyje Mirosław Jerzy Gontarski, wrocławski dziennikarz i poeta. Tuż przed śmiercią w mediach społecznościowych informował, że nie może doczekać się pomocy ze strony służby zdrowia. Do szpitala miał trafić dopiero w momencie, gdy jego stan był już „agonalny”.

Gontarski zmarł 14 października – poinformował Związek Literatów Polskich.

Jeszcze w poniedziałek, 12 października poeta zamieścił w mediach społecznościowych mrożący krew w żyłach wpis.

„Jestem chory. Nikt mi nie chce pomoc. Pogotowie nie. Przychodnie nie. Załamałem się” – napisał.

Przyjaciele Gontarskiego twierdzą, że nie stwierdzono u niego zakażenia koronawirusem. Przed przyjęciem do szpitala zrobiono mu test, który dał wynik negatywny.

Pomoc przyszła jednak zdecydowanie za późno. – Obecnie pogotowie nie przyjmuje chorych, nawet w stanie ciężkim. Takie objawy jak dreszcze czy gorączka powodują, że podczas wywiadu medycznego wygląda to na koronawirusa. Dlatego sugerują, żeby zostać w domu, zbić gorączkę, przeczekać na kwarantannie – mówi w rozmowie z „Wirtualną Polską” osoba bliska zmarłemu.

Bliscy informują także, że 60-latek do szpitala trafił dopiero, gdy jego stan był już „agonalny”. Przyczyna śmierci Gontarskiego na razie nie jest znana.

Mirosław Jerzy Gontarski – życiorys

Jak czytamy na stronie Związku Literatów Polskich, Mirosław Jerzy Gontarski urodził się 1960 roku w Legnicy. Był absolwentem filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zadebiutował w 1979 roku w prasie dolnośląskiej.

Na swoim koncie miał 6 tomów poezji. Był poetą, filozofem, dziennikarzem, nauczycielem, programistą i informatykiem. Uczestniczył w międzynarodowych filozoficznych konferencjach naukowych i sympozjach. Opublikował kilkanaście artykułów naukowych i esejów dotyczących problemów z zakresu filozofii wojny, filozofii dialogu, filozofii zdrowia, filozofii religii i eko­filozofii.

W latach 2015-2019 pełnił funkcję wiceprezesa Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Członka Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich. Był również wiceprezesem Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki.

nczas.com