DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemcy poszukują składowiska odpadów radioaktywnych {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Według pierwszego raportu okresowego, 90 obszarów jest kwestionowanych: Kopuła solna w Gorleben, którą politycy wyznaczyli dekady temu jako składowisko, nie jest dostępna. Ostateczna decyzja ma zapaść dopiero w 2031 roku. 

Svenja Schulze w składzie Konrada (Bundesgesellschaft für Finallagerung mbH / S. Sobotta)Minister środowiska Svenja Schulze 2019 w składzie Konrada zaprojektowanym dla materiałów promieniotwórczych o niskim poziomie w Dolnej Saksonii

Poszukiwanie miejsca składowania odpadów radioaktywnych staje się coraz bardziej specyficzne: w sumie 90 obszarów w Niemczech nadaje się zasadniczo do ostatecznego unieszkodliwienia według kryteriów geologicznych, zgodnie z okresowym raportem Towarzystwa Federalnego. Kopuła solna w Gorleben w północno-niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, która była już wykorzystywana jako tymczasowy magazyn, została wykluczona – zamiast tego lokalizacje w Bawarii po raz pierwszy znajdują się na liście możliwych lokalizacji.

Gorleben odpadł

Kilka godzin wcześniej politycy z Dolnej Saksonii potwierdzili w czasopiśmie „Der Spiegel” i gazecie „Bild” doniesienia, że ​​Gorleben nie będzie już brany pod uwagę.

Niemcy protestują przeciwko transportom Castora do Gorleben (picture-alliance / AP Photo / K.-U. Knoth)Protest przeciwko transportom Castora do Gorleben – tutaj w listopadzie 2005

W latach 1995-2011 przewożono tam tzw. Kontenery Castor ze zużytym paliwem z elektrowni jądrowych. Miejsce w Wendland było w tym czasie epicentrum ruchu antyatomowego, który chciał wymusić zatrzymanie transportów, a ostatecznie energetyki jądrowej blokadami kolejowymi i drogowymi.

Wyszukaj repozytorium 2.0

Niemcy zdecydowały się na wycofanie energetyki jądrowej po awarii reaktora w Fukushimie w 2011 r. Trzy z ostatnich sześciu elektrowni jądrowych mają zostać wyłączone pod koniec 2021 r., A pozostałe rok później. Od czasu budowy Gorleben było preferowanym składowiskiem – ale były ciągłe spory na ten temat i powtarzające się raporty o zardzewiałych beczkach.

Magazyn odpadów jądrowych ASSE (Picture-Alliance / Dpa / Asse Mine)Beczki z odpadami radioaktywnymi w kopalni Asse

W 2017 r. Ówczesna Federalna Minister Środowiska Barbara Hendricks  „odwróciła poszukiwania składowiska z góry na nogi” , jak sama to ujęła: Poszukiwania nie powinny już być prowadzone według kryteriów politycznych, ale wyłącznie według kryteriów naukowych. W tym czasie zadanie zostało przekazane nowo utworzonej Federalnej Agencji ds. Ostatecznego Składowania.

Co zrobić ze śmieciami

Przedstawiony obecnie raport okresowy dotyczy początkowo jedynie kryteriów geologicznych: odpady radioaktywne muszą być bezpiecznie składowane przez milion lat. W tym celu należy zbudować przestrzeń 30 na 30 na 30 metrów w warstwie skalnej o grubości co najmniej 100 metrów, która powinna mieć również co najmniej 300 metrów głębokości. Kopuły solne w Dolnej Saksonii są zasadniczo uważane za odpowiednie, podobnie jak warstwy granitu w Bawarii, która wcześniej politycznie odmawiała przyjmowania odpadów jądrowych. Odpowiednie obszary można znaleźć również w Badenii-Wirtembergii i dużych częściach wschodnich Niemiec. Ponieważ odpady jądrowe nie powinny być składowane w regionach dotkniętych trzęsieniami ziemi, wyklucza się Zagłębie Ruhry i Kraj Saary z licznymi starymi kopalniami.

Niemcy Dreieck Siedlung Hochlarmark (osada kopalniana) przed wieżyczką (obraz-sojusz / blickwinkel / S. Ziese)Wycofane z eksploatacji tunele węglowe już teraz oferują dobrą infrastrukturę – ale także ryzyko trzęsień ziemi

W kolejnym etapie należy uwzględnić kryteria, takie jak gęstość zaludnienia – tylko wtedy niektóre lokalizacje mogą zostać uznane za ulubione. Poszukiwanie powinno zakończyć się w 2031 r .; Od 2050 r. Pierwszy z około 1900 r. Pojemników z silnie promieniującym materiałem ma być przechowywany.

ehl / se (dpa, rtr)

https://www.dw.com/de/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: