DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

W Brukseli polsko-amerykańskie rozmowy o Nord Stream 2 i energii nuklearnej {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Polsko-amerykańskie rozmowy o Nord Stream 2 i energii nuklearnej w Brukseli

Nord Stream 2, budowa podmorskiego odcinka
Nord Stream 2, budowa podmorskiego odcinka / ShutterStock
W Brukseli stały przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem. Rozmowy dotyczyły m.in. energii nuklearnej, polityki energetycznej UE i budowy gazociągu Nord Stream 2.

„Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem, by omówić współpracę gospodarczą, szczególnie w dziedzinie energetyki jądrowej. Dyskusja skoncentrowała się również na polityce energetycznej UE i konieczności zatrzymania projektu Nord Stream 2” – poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.

Gidwitz przekazał, że rozmowy dotyczyły amerykańsko-polsko-unijnej współpracy energetycznej. „Omówiliśmy również postępy poczynione w ramach naszego programu publiczno-prywatnego dla małych reaktorów modułowych. Mogą one odegrać ważną rolę, jeśli chodzi o osiągnięcie europejskich celów dekarbonizacji” – napisał amerykański ambasador na Twitterze.

Unii Europejskiej i Niemczech rośnie presja na kanclerz Angelę Merkel w sprawie zaniechania projektu Nord Stream 2. Powodem takich apeli jest potwierdzenie przez rząd Niemiec, że Aleksiej Nawalny, jeden z liderów opozycji antykremlowskiej, padł ofiarą próby zabójstwa z użyciem bojowego środka trującego z grupy Nowiczok.

Gazociąg Nord Stream 2 jest gotowy w 94 proc., ale od grudnia 2019 roku nie prowadzi się przy nim żadnych prac. Z łącznie 2460 km tworzących go rur trzeba ułożyć jeszcze 150 km, w tym 120 km na akwenach duńskich i 30 km na niemieckich.

Po czerwcowym spotkaniu w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem, prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że „w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa między rządami Polski i USA, która umożliwi prace projektowe nad wprowadzeniem konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii w Polsce”.

Prezydent USA powiedział wtedy z kolei, że „Stany Zjednoczone pracują nad ukończeniem umów, aby umożliwić rozwój polskich elektrowni atomowych”.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył z kolei w czerwcu, że Polska poszukuje do budowy elektrowni atomowej „właściwych partnerów”, a najlepszymi są „sprawdzeni partnerzy z NATO i świata zachodniego”. Ocenił, że rozmowa prezydentów Dudy i Trumpa „posunęła Polskę we właściwym kierunku”, zaznaczył jednak, że w dalszym ciągu prowadzone są analizy dotyczące budowy bloku jądrowego.

W Brukseli stały przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem. Rozmowy dotyczyły m.in. energii nuklearnej, polityki energetycznej UE i budowy gazociągu Nord Stream 2.

„Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem, by omówić współpracę gospodarczą, szczególnie w dziedzinie energetyki jądrowej. Dyskusja skoncentrowała się również na polityce energetycznej UE i konieczności zatrzymania projektu Nord Stream 2” – poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.

Gidwitz przekazał, że rozmowy dotyczyły amerykańsko-polsko-unijnej współpracy energetycznej. „Omówiliśmy również postępy poczynione w ramach naszego programu publiczno-prywatnego dla małych reaktorów modułowych. Mogą one odegrać ważną rolę, jeśli chodzi o osiągnięcie europejskich celów dekarbonizacji” – napisał amerykański ambasador na Twitterze.

W Unii Europejskiej i Niemczech rośnie presja na kanclerz Angelę Merkel w sprawie zaniechania projektu Nord Stream 2. Powodem takich apeli jest potwierdzenie przez rząd Niemiec, że Aleksiej Nawalny, jeden z liderów opozycji antykremlowskiej, padł ofiarą próby zabójstwa z użyciem bojowego środka trującego z grupy Nowiczok.

Gazociąg Nord Stream 2 jest gotowy w 94 proc., ale od grudnia 2019 roku nie prowadzi się przy nim żadnych prac. Z łącznie 2460 km tworzących go rur trzeba ułożyć jeszcze 150 km, w tym 120 km na akwenach duńskich i 30 km na niemieckich.

Po czerwcowym spotkaniu w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem, prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że „w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa między rządami Polski i USA, która umożliwi prace projektowe nad wprowadzeniem konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii w Polsce”.

Prezydent USA powiedział wtedy z kolei, że „Stany Zjednoczone pracują nad ukończeniem umów, aby umożliwić rozwój polskich elektrowni atomowych”.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył z kolei w czerwcu, że Polska poszukuje do budowy elektrowni atomowej „właściwych partnerów”, a najlepszymi są „sprawdzeni partnerzy z NATO i świata zachodniego”. Ocenił, że rozmowa prezydentów Dudy i Trumpa „posunęła Polskę we właściwym kierunku”, zaznaczył jednak, że w dalszym ciągu prowadzone są analizy dotyczące budowy bloku jądrowego.

fosal.pl

Duda i Trump o energetyce jądrowej. „Będą zakupy w jednej z naszych firm”

Andrzej Duda o projekcie dot. wprowadzenia konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii elektrycznej
Dera: Polsce jest potrzebna energia atomowa
Dera: wizyta w USA była wyjątkowa, bo rzadko się zdarza, żeby w czasach wyborczych dochodziło do spotkań na tak wysokim szczebl Wizytę Andrzeja Dudy w Białym Domu komentowali dziennikarze, Sławomir Sierakowski i Michał Kolanko
Andrzej Duda o projekcie dot. wprowadzenia konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii elektrycznej

Podczas wspólnej konferencji prasowej Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Białym Domu prezydent RP zapowiedział, że w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa między rządami Polski i USA, która umożliwi prace projektowe nad wprowadzeniem konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii w Polsce.

W środę po południu lokalnego czasu prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w Białym Domu. Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Polski najpierw rozmawiali w Gabinecie Owalnym, następnie spotkali się z dziennikarzami.

Amerykański prezydent na konferencji prasowej po spotkaniu z Dudą w środę w Białym Domu oświadczył, że „pracujemy nad umową, która ułatwi Polsce rozwój i budowę elektrowni jądrowych”. Trump dodał, że ma to się dziać „przy użyciu technologii, które będą kupowane u jednej z naszych bardzo dużych i bardzo dobrych firm”.

– W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa pomiędzy rządami Stanów Zjednoczonych i Polski, która umożliwi podjęcie prac projektowych związanych z projektem wprowadzenia konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii elektrycznej w naszym kraju – poinformował Duda podczas konferencji prasowej. Jak dodał, „podmioty, które będą brały w tym udział w tej chwili są wytypowane, uzgodnienia są daleko posunięte”.

Prezydent zaznaczył, że „umowy można się spodziewać w najbliższym czasie”.

Wcześniej Donald Trump podkreślił, że „Stany Zjednoczone pracują nad ukończeniem umów, aby umożliwić rozwój polskich elektrowni atomowych”. – Będą zakupy w jednej z naszych bardzo dużych firm cywilnych technologii nuklearnych – powiedział prezydent USA.

Deklaracja o 5G

Trump zaznaczył też, że Polska i USA współpracują również w sprawach ochrony infrastruktury technicznej oraz technologii. – Dlatego właśnie podpisaliśmy wspólną deklarację o 5G i Polska w tej chwili przeciera szlaki w Europie poprzez wykorzystywanie zaufanych dostawców oraz sprzętu, by Stany Zjednoczone i Polska współpracowały ramię w ramię – powiedział amerykański prezydent. Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy standard telekomunikacyjny, który ma umożliwić pięćdziesięcio -, a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnie wykorzystywanej sieci 4G. Technologia ta ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy, usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast. Komisja Europejska chce, by do końca 2020 r. sieć 5G działała przynajmniej w jednym mieście każdego kraju członkowskiego, a do 2025 r. powinny mieć ją wszystkie duże miasta w UE oraz główne szlaki transportowe. Główne parametry sieci 5G to 1 Gb/s transferu, a także opóźnienie mniejsze niż 5 milisekund oraz obsługa ponad 100 urządzeń na metr kwadratowy powierzchni. W maju tego roku minister cyfryzacji Marek Zagórski mówił, że sieć 5G powinna ruszyć w Polsce zgodnie z wcześniejszymi planami, czyli do końca tego roku.

Trump i Duda o Trójmorzu

Donald Trump gratulował także Polsce przewodnictwa w inicjatywie Trójmorza i zadeklarował, że USA chcą być pewnym i wiarygodnym dostawcą energii dla całego regionu Europy Środkowej.

Andrzej Duda podkreślał natomiast, że „dzisiaj wszystkie inwestycje, które są w Polsce realizowane, czy to rozbudowa gazoportu w Świnoujściu, czy planowana budowa kolejnego w Gdańsku, wszystko to służy temu, by odbierać skroplony gaz i zapewniać jego dostawy nie tylko dla Polski, ale i dla krajów Europy Środkowej”. Jak dodał, kraje te „w znakomitej większości cały czas jeszcze są uzależnione od Rosji”, a „stworzenie rzeczywistej alternatywy i dywersyfikacji dostaw ma dla ich bezpieczeństwa znaczenie kluczowe”.

Źródło: PAP/TVN24

Próba załagodzenia? Ambasador Mosbacher pisze o energetyce jądrowej: „USA z niecierpliwością czekają na partnerstwo z Polską”

autor: Fratria; Twitter

autor: Fratria; Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: